Grajewo - Zawsze po drodze - www.grajewo.pl

top news port kali mstr galp advs inwe
LogoStrona.png d2648bdb931bcb69861555f5b60e4447
Ferie zimowe z GCK - relacja
05-02-2019, Patryk Pogorzelski, 265

Ferie zimowe już za nami. Na zajęciach feryjnych z Grajewskim Centrum Kultury dzieci miały okazję wykazać się swoją kreatywnością i twórczymi zdolnościami na niejednych zajęciach.

W pierwszym tygodniu ferii dzieci brały udział w zajęciach artystycznych, m.in. w zajęciach w glinie, malowaniu koszulek, witraży na szkle i zdobienia talerzy. Nie zabrakło także zajęć konstruktywno-plastycznych, takich jak Łapacz Snów, gdzie uczestnicy tworzyli niesamowite amulety, a na zajęciach pt. „Po nitce do kłębka" dzieci tworzyły organizery i stworki. Zabawy dostarczyły też zajęcia, na których dzieci mogły pograć w staromodne planszówki, a bardziej edukacyjnego wydźwięku dostarczyły dzieciakom zajęcia „Muzeum od kuchni" realizowane w Grajewskiej Izbie Historycznej.

Drugi tydzień ferii z GCK rozpoczęły zajęcia krawieckie „Przytul Misia", na których dzieci mogły stworzyć własnego pluszaka i go ozdobić. Na kolejnych zajęciach uczestnicy tworzyli antystresowe kulki-gniotki wypełnione mąką ziemniaczaną. W Grajewskiej Izbie Historycznej dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach konstrukcyjno-plastycznych pt „Konie, koniki, kucyki". Na zajęciach o tematyce ludowej dzieci przebierały się, tańczyły i tworzyły własnych tancerzy. Nie zabrakło także zajęć teatralnych, na których młodzież mogła wykazać się talentem aktorskim. W CTM - Muzeum Mleka odbyły się warsztaty zdobienia pierników oraz bal w motywie cyrkowym na zakończenie ferii.

W GCK w trakcie całych ferii odbywały się zajęcia filmowe „Nakręć się!". Młodzi uczestnicy mieli okazję nabyć wiedzę i umiejętności w zakresie podstaw aktorstwa, reżyserii i filmowania. Uczestnicy mieli także możliwość udzielenia krótkiego wywiadu redaktorowi Radio Białystok.

Wydarzeniem, które zakończyło okres feryjny było otwarcie wystawy w Grajewskiej Izbie Historycznej pt. "Z historii pomiarów". Relacja i zdjęcia z wydarzenia - link poniżej:

http://gih.grajewo.pl/art,74,otwarcie-wystawy-z-historii-pomiarow-2-ii-2019


W trakcie trwania ferii w kinie odbyła się emisja filmów dla dzieci „Misja YETI" oraz „Pettson i Findus",  a także odbył się czarujący pokaz iluzjonisty Karola Sanetti, który zaintrygował całą
obecną widownię - i nie tylko tych najmłodszych ;).

Podczas ferii najmłodszych odwiedzili Panowie ze Straży Pożarnej, aby opowiedzieć o bezpiecznym spędzaniu ferii. Dziękujemy!

Życzymy wszystkim uczniom miłego powrotu do szkoły!

Wyślij link mailem
01-youtube.png 0f722410c69b7d0f933856d92f32008a
03-facebook.png 7a21cfd0020635674930b947bd5dc586
04-sms.png 11c761daacdc8dd8f83319600dce4eba