Grajewo - Zawsze po drodze - www.grajewo.pl

top news port kali mstr galp advs inwe
LogoStrona.png b4db258e0534a5a482fb852e27e5f9b2
Najnowsze Wieści z SP 4
16-04-2018, Mirosława Modzelewska, 130

Prezentacja „III Rzesza – początek i koniec hitlerowskiego imperium”

28 marca 2018 r. uczniowie klas trzecich obejrzeli prezentację zatytułowaną „III Rzesza – początek i koniec hitlerowskiego imperium” przygotowaną przez Pawła Aleksandrowicza, Piotra Aleksandrowicza i Cezarego Fiedorczuka z klasy III b gimnazjum. Chłopcy na stronie internetowej szkoły szczegółowo opisali swoje przygotowania i samą prezentację. Zapraszamy.

Szkolny Konkurs „Z polszczyzną za pan brat”

5 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs „Z polszczyzną za pan brat”. W zmaganiach udział wzięło 23 uczniów z klas VII i oddziałów gimnazjalnych.

Tytuł OMNIBUSA zdobył Krzysztof Sztabiński z klasy VII b, uczeń pani Urszuli Buczyńskiej.

Gratulujemy!

W klasyfikacji klas III gimnazjalnych:

I miejsce zdobyła Aleksandra Popowska ucz. kl. III c,

II miejsce uzyskała Justyna Prostko ucz. kl. III d,

III miejsce zajęła Magdalena Zalewska ucz. kl. III c.

Przygotowującym uczennice był pan Waldemar Koniecko.

W klasyfikacji klas II gimnazjalnych:

I miejsce uzyskał Jakub Zyskowski ucz. kl. II b,

II miejsce zajęła Weronika Surawska ucz. kl. II b.

Przygotowującą uczniów była pani Agnieszka Ramotowska.

III miejsce zdobył Hubert Dereszewski ucz. kl. II c.

Przygotowującym ucznia był pan Waldemar Koniecko.

W klasyfikacji klas VII:

I miejsce zajęła Izabela Kalinowska ucz. kl. VII d,

II miejsce uzyskała Zuzanna Chodorowska ucz. kl. VII d,

III miejsce zdobył Jakub Samełko ucz. kl. VII b.

Przygotowującą uczniów była pani Urszula Buczyńska.

Organizatorki konkursu panie Agnieszka Ramotowska i Anna Joka serdecznie gratulują osiągniętych wyników.

Brawo sportowcy!

7 kwietnia br. w Rybakach k. Łomży odbyły się zawody sportowe - Finał Grupy Zachodniej (połfinał wojewódzki) w Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasi chłopcy, po zdobyciu I miejsca na szczeblu powiatu, również w Rybakach byli najlepsi. Drużynowo zajęli I miejsce! Jako jedyni reprezentować będziemy Powiat Grajewski na Finale Wojewódzkim, który będzie miał miejsce w Białymstoku. Największy sukces odniósł Bartosz Mazurek, który był bezkonkurencyjny w swojej grupie wiekowej – informuje nauczyciel wychowania fizycznego p. T. Babul.

Dzień słodkich wypożyczeń i konkurs czytelniczy

12 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady! Czwartek był najsłodszym dniem w roku w naszej bibliotece. W tym dniu czytelnicy w zamian za wypożyczoną książkę otrzymali słodki upominek. Z tej okazji uczniowie zostali zaproszeni także do udziału w konkursie czytelniczym "Książki dobre jak czekolada" w oparciu o książkę R. Dahla „Charlie i fabryka czekolady”. Organizatorem było Koło czytelniczo-medialne z opiekunem p. I. Bukrejewską.

X Ogólnopolski Tydzień Biblijny

W dniach 15 – 21.04.2018 r. obchodzony jest w tym roku X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Hasło tegoroczne zostało zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „Weźmijcie Ducha Świętego”. W dniu 15 kwietnia zainauguruje go Niedziela Biblijna i II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Nasza szkoła włącza się w tę inicjatywę już po raz trzeci.

Serdecznie zapraszamy Państwa Nauczycieli do współpracy w dziele szerzenia, odkrywania i pogłębiania Słowa Bożego w życiu Kościoła wśród uczniów i w życiu osobistym. Zachęcamy do wykorzystania przygotowanych materiałów do przeprowadzenia lekcji poza katechezą.

Podobnie jak w latach ubiegłych, młodsi uczniowie klas II – III zapoznają się z nauczaniem Pana Jezusa w przypowieściach. Uczniowie klas IV – VI zapoznają się z fragmentami Pisma Świętego, mówiącego o Osobie Ducha Świętego w życiu Jezusa oraz w życiu każdego z nas. Ponadto odbędą się konkursy biblijne ze znajomości Listu do Tytusa (SP) i Ewangelii św. Łukasza (gimnazjum). Nagrody zostaną ufundowane przez Proboszcza Parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie i Radę Rodziców SP 4.

Nowością w tym roku będzie odtwarzanie Ewangelii na przerwach w poniedziałek przez radiowęzeł. Od poniedziałku na parterze przy stolikach wyłożymy w koszyku karteczki z różnymi fragmentami Pisma Świętego. Każdy będzie mógł wylosować sobie tekst, który później będzie mu towarzyszył podczas indywidualnej modlitwy w domu. Mamy nadzieję, że stanie się to zachętą do częstego sięgania po Biblię, nie tylko po krótkie fragmenty i nie tylko "od święta". Koordynatorem przedsięwzięcia jest p. I. Konopko.

Więcej szczegółów na stronie sp4grajewo.cba.pl

Zapraszamy

SP 4 Grajewo

Wyślij link mailem
01-youtube.png 8cbc420c2c1f7676755cd1c8490cfb74
03-facebook.png 7ec53131f4b05ba473fd03a4c0188474
04-sms.png 313f3410061a074d4537a9cc95e399e4
05-wybory.png a3a2ef1e2178bf9c3690f2d59b6cb83c