Grajewo - Zawsze po drodze - www.grajewo.pl

top news port kali mstr galp advs inwe
LogoStrona.png 83a57b4974b714c10e7b88fdc0c9ef0d
Najnowsze Wieści z SP 4
16-04-2018, Mirosława Modzelewska, 129

Prezentacja „III Rzesza – początek i koniec hitlerowskiego imperium”

28 marca 2018 r. uczniowie klas trzecich obejrzeli prezentację zatytułowaną „III Rzesza – początek i koniec hitlerowskiego imperium” przygotowaną przez Pawła Aleksandrowicza, Piotra Aleksandrowicza i Cezarego Fiedorczuka z klasy III b gimnazjum. Chłopcy na stronie internetowej szkoły szczegółowo opisali swoje przygotowania i samą prezentację. Zapraszamy.

Szkolny Konkurs „Z polszczyzną za pan brat”

5 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs „Z polszczyzną za pan brat”. W zmaganiach udział wzięło 23 uczniów z klas VII i oddziałów gimnazjalnych.

Tytuł OMNIBUSA zdobył Krzysztof Sztabiński z klasy VII b, uczeń pani Urszuli Buczyńskiej.

Gratulujemy!

W klasyfikacji klas III gimnazjalnych:

I miejsce zdobyła Aleksandra Popowska ucz. kl. III c,

II miejsce uzyskała Justyna Prostko ucz. kl. III d,

III miejsce zajęła Magdalena Zalewska ucz. kl. III c.

Przygotowującym uczennice był pan Waldemar Koniecko.

W klasyfikacji klas II gimnazjalnych:

I miejsce uzyskał Jakub Zyskowski ucz. kl. II b,

II miejsce zajęła Weronika Surawska ucz. kl. II b.

Przygotowującą uczniów była pani Agnieszka Ramotowska.

III miejsce zdobył Hubert Dereszewski ucz. kl. II c.

Przygotowującym ucznia był pan Waldemar Koniecko.

W klasyfikacji klas VII:

I miejsce zajęła Izabela Kalinowska ucz. kl. VII d,

II miejsce uzyskała Zuzanna Chodorowska ucz. kl. VII d,

III miejsce zdobył Jakub Samełko ucz. kl. VII b.

Przygotowującą uczniów była pani Urszula Buczyńska.

Organizatorki konkursu panie Agnieszka Ramotowska i Anna Joka serdecznie gratulują osiągniętych wyników.

Brawo sportowcy!

7 kwietnia br. w Rybakach k. Łomży odbyły się zawody sportowe - Finał Grupy Zachodniej (połfinał wojewódzki) w Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasi chłopcy, po zdobyciu I miejsca na szczeblu powiatu, również w Rybakach byli najlepsi. Drużynowo zajęli I miejsce! Jako jedyni reprezentować będziemy Powiat Grajewski na Finale Wojewódzkim, który będzie miał miejsce w Białymstoku. Największy sukces odniósł Bartosz Mazurek, który był bezkonkurencyjny w swojej grupie wiekowej – informuje nauczyciel wychowania fizycznego p. T. Babul.

Dzień słodkich wypożyczeń i konkurs czytelniczy

12 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady! Czwartek był najsłodszym dniem w roku w naszej bibliotece. W tym dniu czytelnicy w zamian za wypożyczoną książkę otrzymali słodki upominek. Z tej okazji uczniowie zostali zaproszeni także do udziału w konkursie czytelniczym "Książki dobre jak czekolada" w oparciu o książkę R. Dahla „Charlie i fabryka czekolady”. Organizatorem było Koło czytelniczo-medialne z opiekunem p. I. Bukrejewską.

X Ogólnopolski Tydzień Biblijny

W dniach 15 – 21.04.2018 r. obchodzony jest w tym roku X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Hasło tegoroczne zostało zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „Weźmijcie Ducha Świętego”. W dniu 15 kwietnia zainauguruje go Niedziela Biblijna i II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Nasza szkoła włącza się w tę inicjatywę już po raz trzeci.

Serdecznie zapraszamy Państwa Nauczycieli do współpracy w dziele szerzenia, odkrywania i pogłębiania Słowa Bożego w życiu Kościoła wśród uczniów i w życiu osobistym. Zachęcamy do wykorzystania przygotowanych materiałów do przeprowadzenia lekcji poza katechezą.

Podobnie jak w latach ubiegłych, młodsi uczniowie klas II – III zapoznają się z nauczaniem Pana Jezusa w przypowieściach. Uczniowie klas IV – VI zapoznają się z fragmentami Pisma Świętego, mówiącego o Osobie Ducha Świętego w życiu Jezusa oraz w życiu każdego z nas. Ponadto odbędą się konkursy biblijne ze znajomości Listu do Tytusa (SP) i Ewangelii św. Łukasza (gimnazjum). Nagrody zostaną ufundowane przez Proboszcza Parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie i Radę Rodziców SP 4.

Nowością w tym roku będzie odtwarzanie Ewangelii na przerwach w poniedziałek przez radiowęzeł. Od poniedziałku na parterze przy stolikach wyłożymy w koszyku karteczki z różnymi fragmentami Pisma Świętego. Każdy będzie mógł wylosować sobie tekst, który później będzie mu towarzyszył podczas indywidualnej modlitwy w domu. Mamy nadzieję, że stanie się to zachętą do częstego sięgania po Biblię, nie tylko po krótkie fragmenty i nie tylko "od święta". Koordynatorem przedsięwzięcia jest p. I. Konopko.

Więcej szczegółów na stronie sp4grajewo.cba.pl

Zapraszamy

SP 4 Grajewo

Wyślij link mailem
01-youtube.png 80ad1c0edfff148bf4ad6e66d3a91322
03-facebook.png 437aede4cae27c56d8eaeb46e519a957
04-sms.png 22402755103c4358d0991a07d6234d77
05-wybory.png 9b8970464d0eaf7cc927cea930790bca