Grajewo - Zawsze po drodze - www.grajewo.pl

top news port kali mstr galp advs inwe
LogoStrona.png c0c8e60e20e7030eeb2988f8c28eaafd
Spotkanie z Teatrem
16-04-2018, Mirosława Modzelewska, 169

W sobotę – 14 kwietnia 2018 roku – w Grajewskim Centrum Kultury już po raz jedenasty odbyło się ''SPOTKANIE Z TEATREM". Przed licznie zgromadzoną publicznością swoje nowe spektakle zaprezentowały zespoły teatralne działające w GCK pod opieką artystyczną pani Joanny Chorosińskiej, która przygotowała i poprowadziła to magiczne spotkanie ze sztuką teatru.

Myślą przewodnią, która towarzyszyła występom młodych aktorów stały się słowa Danuty Stenki: '' Każdy ma w sobie jakiś talent. Najważniejsze, żeby ów talent w sobie odnaleźć, a odnaleziony – pomnażać''.

Jako pierwszy w świat teatru, gdzie marzenia i pragnienia są na wyciągnięcie ręki, poprowadził widzów debiutujący na grajewskiej scenie zespół '' MIRAGE '', który zaprezentował przedstawienie '' Co ja tutaj robię?'' / scenariusz: Anna Monika Szymańska, reżyseria: Joanna Chorosińska / - o tematyce bardzo bliskiej młodym wykonawcom, dotyczącej wzajemnych relacji między uczniami a nauczycielami, utrzymane w lekkiej i dowcipnej formie. Błyskotliwe dialogi, komizm sytuacyjny i dużo dobrej zabawy. W przedstawieniu wystąpili: Wiktor Boć, Oliwia Dzięgielewska,Daria Gilejko, Kalina Kacprzak, Julia Kłoczko, Oliwier Kuryś, Łucja Sendrowska, Aleksandra Strzałkowska, Julia Świderska.

Kolejny spektakl - '' Ręce '' - w wykonaniu zespołu teatralnego '' ECHO '' / scenariusz: Joanna Rudkowska, reżyseria: Joanna Chorosińska / - wprowadził widzów w zgoła odmienny nastrój. Scenariusz, oparty na motywach

'' Balladyny '' Juliusza Słowackiego, wydobywa uniwersalne przesłanie dramatu, że ludzkie namiętności są ponadczasowe, zło zostaje w końcu ukarane, a najwyższym sędzią jest nasze sumienie. Taka historia mogła zdarzyć się wszędzie i w każdej epoce, każdego mogłaby ponieść pycha, egoizm, żądza władzy i sukcesu. W spektaklu udział wzięły: Patrycja Chilińska, Natalia Gosk, Kamila Kiełczewska, Agnieszka Konecko,, Gabriela Kuryś, Emilia Niedbała, Julia Styczyńska, Aleksandra Zaborowska.

Następnym punktem programu '' Spotkania z teatrem '' był '' Eliksir starości '' w wykonaniu zespołu teatralnego '' CIEŃ '' / scenariusz: Liliana Bardijewska, reżyseria: Joanna Chorosińska /. O przemijalności ludzi, czasów, autorytetów. O tym, że zmiany, które zachodzą, są nieuchronną koleją rzeczy. Dzisiejsze młode, silne i niepokonane pokolenie, jutro zostanie zastąpione przez kolejne – inne, ale czy lepsze? Czas pokaże. W spektaklu wystąpili: Kinga Glińska, Martyna Jaczyńska, Patrycja Kuzia, Aleksandra Mikielska, Zuzanna Pytel, Weronika Sikorska, Kamila Sułek, Rafał Zawistowski.

Ostatnim wydarzeniem artystycznym wieczoru była ''Johanna '' - sztuka w wykonaniu zespołu teatralnego '' REBELLION '' / scenariusz: Krystyna Chołoniewska, reżyseria: Joanna Chorosińska /. Akcja rozgrywa się po wojnie, w jednym z domów w miejscowości Jagniątkowo, dawniej Agnetendorf, gdzie latem 2014 roku autorka scenariusza usłyszała historię o znalezionej lalce. Ważny, przedstawiony w bardzo subtelny sposób, problem dzieci doświadczonych przez wojnę, na podstawie losów trzech dziewczynek: Polki, Niemki i Żydówki. W ich postacie wcieliły się: Patrycja Chilińska, Agnieszka Konecko oraz Julia Styczyńska.

Z całą pewnością wspaniałe występy zespołów teatralnych, talent i świetne kreacje aktorskie na długo zostaną w pamięci widzów, którzy entuzjastycznie przyjęli wszystkie zaprezentowane spektakle. Miłym akcentem '' Spotkania z teatrem '' było wystąpienie Przewodniczącej Rady Miasta Grajewo – pani Haliny Muryjas - Rząsy, która bardzo ciepło podziękowała młodym aktorom za dostarczenie widzom wielu nowych przeżyć, doświadczeń i emocji.

Grajewskie Centrum Kultury

Wyślij link mailem
01-youtube.png 07f841afd10d7797e75cac476e6ea4a6
03-facebook.png 9359693061e5f28a3a09b58a5ab2a657
04-sms.png 20430506c4462067897f212de3834c78
05-wybory.png 53dbefb2c44a6b7d3326ce0eaa2ce310