Grajewo - Zawsze po drodze - www.grajewo.pl

top news port kali mstr galp advs inwe
LogoStrona.png 24bf23a4d6d5ab1ae4e4772008b0e8d7
Majowe wydarzenia - SP 4
15-05-2018, Mirosława Modzelewska, 153

Sukces naszych sportowców

8 maja w czwórboju lekkoatletycznym nasi chłopcy zajęli I miejsce, a dziewczęta zajęły II miejsce w kategorii ,,Igrzyska Dzieci" Powiatu Grajewskiego.

Oto skład drużyn: dziewczęta - Julia Płochocka, kl. VI a, Oliwia Kosińska kl. VI b, Oliwia Staniszewska kl. VI d, Zuzanna Komosińska kl. VI d, Weronika Niedźwiecka VI C, Iga Chudek, kl. VI d, chłopcy - Szymon Iżbicki kl. VI a, Szymon Deresz kl. VI b, Bartłomiej Kohlman kl. VI b, Dawid Nowakowski kl. VI c, Maciej Puhacewicz kl. VI c, Jakub Grabowski kl. VI d.

Do zawodów uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Lidia Łepkowska (wz. Paweł Górski) i Tomasz Babul.

Narodowy Dzień Zwycięstwa

W tym roku bardzo uroczyście obchodzono w Grajewie Narodowy Dzień Zwycięstwa. Do miasta licznie przybyli szefowie i przedstawiciele służb mundurowych z województwa podlaskiego, kompanie honorowe 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Tego dnia nie zabrakło też na tej uroczystości przedstawicieli SP 4 , którą reprezentowali – dyrekcja szkoły, poczet sztandarowy oraz drużyna zuchów „Młode wilczki” i drużyna harcerska „Zielone skry”.

Nocka harcerska

Nocka harcerska, czyli biwak w szkole, to dla harcerzy nie lada gratka i spełnienie marzeń próbnej drużyny harcerskiej "Zielona Skra" działającej od lutego w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie. Na jedną noc szkoła zmieniła się w sypialnie, kino, plac zabaw oraz gier harcerskich.

W „Fabryce Zabawy”

8 maja 2018 r. grupa „Muchomorki” z SP 4 z wychowawczyniami odwiedziła „Fabrykę Zabawy”. Przedszkolaki dowiedziały się, jak w dawnych czasach wyrabiano mydło. Następnie samodzielnie wyrabiały kolorowe mydełka w kształcie serduszek i gwiazdek oraz mydełka zapachowe w różnych kształtach (samochód, aniołek, brzoskwinia, róża). Najwięcej radości sprawił dzieciom eksperyment zamykania w bańce mydlanej oraz sztuczki cyrkowe. W przerwach dzieci budowały wieże z drewnianych klocków, hasały w basenie z piłeczkami, przechodziły przez tunel. Ozdobieni pięknymi tatuażami z kolorowymi balonami w rękach i w świetnych humorach wszyscy wrócili do sali przedszkolnej.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego

8 maja 2018 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego (DKE) z udziałem dziewcząt z klasy VI b i VI c. Celem DKE było udzielenie odpowiedzi na pytania: Czy łatwo jest przekraczać granice swoich możliwości, swoich potencjalnych zdolności? Czy warto przekraczać takie granice? Inspiracją do dyskusji była książka Anny Czerwińskiej-Rydel „Ciepło – zimno. Zagadka Fahrenheita” dotycząca życia i śmierci Gabriela Fahrenheita. Gdańszczanina, który naukowo badał temperaturę i wynalazł termometr rtęciowy. Opowieść o odkrywaniu świata, pasji nauki, dociekliwości w dążeniu do prawdy. Organizatorką spotkania była pani L. Pietrzykowska.

Czytamy przedszkolakom

W maju odbyło się spotkanie czytelnicze w oddziale przedszkolnym, podczas którego Aniela Kiełczewska z Koła czytelniczo-medialnego czytała dzieciom książkę „Tosia odkrywa czekoladę”. Opiekunem koła jest pani I. Bukrejewska.

Międzyklasowy Turniej Czytelniczo- Biblioteczny

„Czytanie jest modne” – takie hasło przyświecało w tym roku szkolnym obchodom Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Do wspólnej zabawy i udziału w Międzyklasowym Turnieju Czytelniczo-Bibliotecznym uczniów klas VI i VII zaprosiły panie: I. Bukrejewska, A.Deresz-Armata i A. Joka. Oto wyniki turnieju:

W kategorii klas VI:

I miejsce kl. VI b (Oliwia Dzięgielewska, Kalina Kasprzak)

II miejsce kl. VI c (Joanna Popowska, Patrycja Kuczyńska)

III miejsce kl. VI a (Martyna Jaworska, Julia Płochocka)

W kategorii klas VII

I miejsce kl.VII a (Weronika Dziejma, Michalina Fajfer, Karolina Kozicka)

II miejsce kl.VII b (Oliwia Górecka, Zuzanna Matysiewicz, Wiktoria Porsewa)

III miejsce kl.VII d (Rafał Górski, Hubert Jabłoński, Oskar Parchucik)

Glejt gwarantujący dzień wolny od pytania, niezapowiedzianych sprawdzianów i kartkówek otrzymała klasa VI b i VII a.

Więcej informacji na stronie szkoły - www.sp4grajewo.cba.pl

SP 4 Grajewo

Wyślij link mailem
01-youtube.png b6e7c324d22cd016d64d3466bbd0ee4d
03-facebook.png 16d17b2457f2966091383162630382f9
04-sms.png 89110080af54759ddff2f68432935ab0
05-wybory.png 3391de3bb1416481c7016da523ac1069