Grajewo - Zawsze po drodze - www.grajewo.pl

top news port kali mstr galp advs inwe
LogoStrona.png e5d0b5cc8a27254c59ac082877668824
Wieści z SP 4 10.03.2019
11-03-2019, Patryk Pogorzelski, 152

Dzień Kobiet
 8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy święto obchodzą wszystkie kobiety zarówno te duże, jak i małe. W grupie „Muchomorków”, których wychowawczynią jest pani E. Gulan,  radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach – porządkowaniu sali po zabawie, itp. W tym dniu wszystkie małe kobiety otrzymały serdeczne życzenia i przepiękne  upominki.

Warsztaty logopedyczne w przedszkolu za nami!
W ramach drzwi otwartych w oddziałach przedszkolnych odbyły się  warsztaty logopedyczne ph. POĆWICZ ZE MNĄ MAMO! TATO! zorganizowane przez panią Aleksandrę Kuczyńską. Rodzice i dziadkowie, którzy przybyli na spotkanie mieli okazję przećwiczyć i wypróbować techniki pracy logopedycznej na sobie. Było sporo śmiechu i dobrej zabawy. Z pewnością ćwiczenia w domu z dzieckiem przed lustrem nabiorą więcej atrakcyjności i staną się przyjemnym i bardzo pożytecznym momentem wspólnie spędzonego czasu.

Było tłusto u „Słoneczek”
W nawiązaniu do Wielkiego Postu 28.02.2019 r. „Słoneczka” według tradycji pozwoliły sobie na małe co nieco.  Dzieci razem z swoimi wychowawczyniami i panią Wicedyrektor z przyjemnością zjadły pączki.
 
„Nie zgubić talentu” - Matematyka nie jest nudna…
Zajęcia matematyczne w ramach projektu „Nie zgubić talentu” prowadzone przez panią Arletę Krawczyk w lutym, podobnie do poprzednich odbywały się w bardzo miłej i wesołej atmosferze. W tym miesiącu dzieci dużo układały, bo zabawy konstrukcyjne są rozwojowe; wycinały, bo rączki małe mam, ale wycinam sam; bawiły się, bo matematyka nie musi być wcale nudna…

 „Nie zgubić talentu” – zajęcia muzyczno-taneczne
W lutym przedszkolaki aktywnie brały udział w zajęciach muzyczno-tanecznych prowadzonych przez panią Katarzynę Karpińską. Ruch połączony z muzyką, a w szczególności taniec, może stanowić istotny czynnik rozwoju fizycznego, umysłowego, estetycznego oraz relaksu dla dzieci. Podczas zajęć  zastosowano takie formy, jak: taniec, rytm, zabawy muzyczno-ruchowe, improwizacja. Panowała miła atmosfera zabawy, jak i odprężenia.

Niezapomniane chwile „Skrzatów” w mobilnym planetarium
27 lutego 2019 r. „Skrzaty” wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w seansie edukacyjnym mobilnego planetarium. Dzięki pokazom dzieci dowiedziały się i zobaczyły, jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Pokaz odbył się w specjalnej kopule w kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu  podziwiały pierścienie Saturna. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem słońca i deszczem meteorytów.  W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu, w przystępny sposób poznały zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii. Pokaz dostarczył wszystkim bez wyjątku wiele kosmicznych wrażeń.

Akcja Samorządu Uczniowskiego
Trwa akcja Samorządu Uczniowskiego ph. „Kufer książek dla biblioteki szkolnej”. Każdego ucznia – czytelnika prosimy o podarowanie przynajmniej jednej książki bibliotece. Mogą to być nowe książki, jak też książki z domowej biblioteczki, ale w dobrym stanie. Książki należy przekazywać samorządom klasowym do 15 kwietnia, a Ci do opiekunów SU. Będzie to uczniowski upominek, którego wręczenie nastąpi podczas Światowego Dnia  Książki i Praw Autorskich.

Eko-roboty
Tematyka segregowania odpadów obecna jest na zajęciach we wszystkich klasach pierwszych. Omawiając ten temat z wychowawczynią panią Katarzyną Karpińską dzieci z klasy I d wykonały ciekawe, twórcze prace, którym nadały nazwę „eko-roboty”.
 
Akcja czytelnicza „Mój ulubiony pisarz”
Bez pisarzy nie byłoby książek zarówno tych, które kochamy, jak i tych, których nie lubimy.   Wielu pasjonatów mówi o książkach, jak o „towarzyszach życia”, bowiem uczą nas, wzruszają, dostarczają pięknych chwil, pomagają żyć… Wszystkim pisarzom z okazji ich święta życzymy inspiracji, docenienia i wiernych czytelników.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pisarzy Koło Przyjaciół Biblioteki z opiekunem p. L. Pietrzykowską zaprosiło czytelników do udziału w akcji „Mój ulubiony pisarz”. Na tablicach przy bibliotece szkolnej znalazły się przygotowane cytaty, anegdoty i ciekawostki o pisarzach, uczniowie wypisywali nazwiska swoich ulubionych autorów, w bibliotece przygotowano cykliczną wystawę „Tydzień z…” polegającą na cotygodniowej ekspozycji książek dla dzieci i młodzieży prezentującej dorobek literackiego danego pisarza.

Konkurs fotograficzny „Aktywni zimą”
Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie, którego celem było: rozwijanie kreatywności uczniów klas podstawowych, promowanie zdrowego stylu życia poprzez zwiększoną aktywność fizyczną oraz rozwijanie zainteresowań uczniów fotografią.  Tematem przewodnim konkursu była zimowa aktywność, czyli każdy rodzaj ruchu na świeżym powietrzu, np. jazda na nartach, sankach, zimowy spacer z rodziną, lepienie bałwana itp. Komisja nagodziła następujące osoby: I miejsce – Jakub Krajewski kl. II a, II miejsce – Filip Krajewski kl. VII b, III miejsce – Sara Cappella kl. VII a. Organizatorkami konkursu były panie: I. Bukrejewska i A. Deresz-Armata

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego
W bibliotece szkolnej realizowana jest Ogólnopolska kampania „Ja czytam” pod honorowym patronatem MEN poprzez organizację spotkań Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego (DKE) ph. „Bo czytanie pobudza do zmian”.
4 marca 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie przeprowadzone przez p. L. Pietrzykowską, tym razem na temat „Chronię siebie, nie raniąc innych”. Uczestniczyły w nim dziewczęta z klasy VII c. Inspiracją do dyskusji było opowiadanie z książki „Co ty mówisz?! Magia słów, czyli retoryka dla dzieci” Michała Rusinka i Anety Załazińskiej.


SP 4 Grajewo

Wyślij link mailem
01-youtube.png 7f624995a990b27f5732bee5a48e26e1
03-facebook.png 5af8d7d934e1881bb3d69fa03e4290b6
04-sms.png 2700fed63e6adf34abe2fdb4ce843bd7