Grajewo - Zawsze po drodze - www.grajewo.pl

top news port kali mstr galp advs inwe
LogoStrona.png d954c5a2b116cbdcf7b65ffe444f04eb
Światowy Dzień Poezji w SP 4
08-04-2019, Patryk Pogorzelski, 165

W dniu 28 marca 2019r. o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie odbył się wieczór poetycko-muzyczny ph.”Czułe ucho, czuły świat, czyli poezja nie tylko od święta”, mający na celu wyeksponowanie idei Światowego Dnia Poezji i jego obchodów,a stanowiący integralną część projektu edukacyjnego „Poetycki podmuch wiosny”. Rangę tego wydarzenia podkreślił honorowy patronat Burmistrza Miasta Grajewo Dariusza Latarowskiego. Gościem specjalnym wieczoru była poetka, pani Leonarda Szubzda. W podziękowaniu oprócz gromkich braw otrzymała wiosenny bukiet wręczony przez Mayę Zyskowską i Dyrektora szkoły – pana Karola Choynowskiego, a od Burmistrza – symbolicznego wilka oraz publikacje o naszym mieście podarowane przez Urząd Miasta i Grajewskie Centrum Kultury.  Poetka zaś podarowała symboliczny tomik wierszy z dedykacją  dla  czytelników biblioteki szkolnej. 


Jako że szkoła szczyci się osiągnięciami uczniów i promuje ich sylwetki warto podkreślić, że w czasie tej uroczystości zostały wręczone nagrody uczniom laureatom i finalistom wyjątkowo  trudnych wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Nie zabrakło wzruszeń, bowiem Rodzice i nauczyciele uczniów otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne wręczone przez Burmistrza Miasta i Dyrektora szkoły. W imieniu rodziców głos zabrała pani Monika Dziejma, która podziękowała nauczycielom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie dzieci do konkursów.


Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Rady Miasta Grajewo p. Monika Stefańska ufundowała Laureatce i Finalistom nagrody książkowe, które z gratulacjami osobiście wręczyła.


Zostały także wręczone dyplomy, nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy brali udział w konkursach towarzyszących obchodom Światowego Dnia Poezji w szkole. Wydarzeniu towarzyszyły dwie wystawy: tomików poetyckich z biblioteki szkolnej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie oraz tekstów poetyckich, które ujrzały światło dzienne, a do tej pory spoczywały na dnie szuflady.


Uczennice – autorki prac zostały nagrodzone dyplomami i tomikami wierszy.  Ponadto wyeksponowano utwory napisane i opublikowane przez bliskich.
W czasie spotkania zostały podane informacje na temat innych wydarzeń towarzyszących temu wyjątkowemu świętu. I tak odbył się plebiscyt ph. „Wiersz, który zapadł mi w pamięć”. Ponadto pan Wiesław Janusz Dembiński – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Grajewo w sposób humorystyczny z wykorzystaniem licznych rekwizytów zaprezentował uczniom klas III b i III c ulubione utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. To okolicznościowe spotkanie miało miejsce w bibliotece szkolnej.


Również w dniu 28 marca  odbyła się w szkole akcja ph. „Podaj wiersz”. 
Prezentacje literacko – muzyczne zakończyły wspólne rozmowy przy herbatce.
Nagrody dla uczniów ufundowali: Burmistrz Miasta Grajewo w ramach przyznanego patronatu, Rada Rodziców, właścicielka księgarni „Alfa” oraz Organizatorzy.
Spotkanie z poetką odbyło się dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Grajewie.

SP 4 Grajewo

Wyślij link mailem
01-youtube.png 811bfc7cf01a9ae98235cb8b9039e73c
03-facebook.png 674fed1e9e072d27c1b8fc8da64bd5c1
04-sms.png 42189e921f0a3e149e9ca64ef32b8040