Grajewo - Zawsze po drodze - www.grajewo.pl

top news port kali mstr galp advs inwe
LogoStrona.png ecfc7e7800df2dbee7fb139e61d46420
Ankieta
Głosowanie - Wilk Grajewian
Która z wymienionych poniżej osób, wydarzeń lub grup powinna według Państwa otrzymać nagrodę Burmistrza Miasta "Wilk Grajewian"?
II Konkurs Pieśni Patriotycznej
Jubileusz 30-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „GRAJEWIANIE”
„Korowód Polskich Bajek”
XX Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka
Karolina Poniatowicz i Dariusz Jabłoński
ZS „STRZELEC” OSW Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo
Aleksandra Ziemkiewicz
Maya Zyskowska
Grajewska Orkiestra Dęta
Grzegorz Robert Curyło
Piotr Komor
Weronika Dziejma
Weronika Bukowska
Lena Kisielewska
Krzysztof Kindeusz
W SOBOTĘ W GRAJEWIE WILCZE BIEGANIE Z ATRAKCJAMI / UTRUDNIENIA NA GRAJEWSKICH ULICACH 11 MAJA
10-05-2019, Patryk Pogorzelski, 56

W sobotę 11 maja po raz XXI w Grajewie odbędzie się Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka. W tym roku wszyscy chętni rywalizować będą w 24 biegach w różnych kategoriach wiekowych na dystansach od 200 m do 10 000 m. Ponadto tradycyjnie będzie bieg integracyjny, bieg otwarty dla wszystkich chętnych i Nordic Walking na dystansie 3 500 m. Pierwsze starty ok. godz. 9.oo na ulicy Mickiewicza. Bieg Główny wystartuje ok. 12.05.

Biuro zawodów czynne będzie od godz. 8.oo w holu Urzędu Miasta. Tam przyjmowane będą zapisy do Biegu Głównego. Tuż obok bramki startowej będzie specjalny punkt informacyjny. W pozostałych biegach nie ma zapisów i wszyscy chętni w poszczególnych kategoriach zgłaszają się na linię startu bez zbędnych formalności. Na mecie na wszystkich czekają okolicznościowe medale, a najlepsi otrzymają dodatkowo biegowe upominki. Dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali też słodycze i napoje. Ponadto tuż obok startu czynny będzie bezpłatny placyk zabaw.

W tym roku organizatorzy przygotowali sporo atrakcji dla uczestników i kibiców. Czynne będą stoiska gastronomiczne i handlowe, malowanie twarzy, występy Zespołu Pieśni i Tańca Grajewianie i zespołu tańca nowoczesnego SLASH.

Na liście zgłoszeń sporo chętnych z krajów sąsiednich, regionu i Polski.

Kolejny raz uczniowie grajewskich szkół stworzą Strefę Kibica.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do sobotniego Wilczego Biegania. Szczegóły regulaminowe na stronie www.maratonka.pl

                                                                                                                                         WJ


UTRUDNIENIA NA GRAJEWSKICH ULICACH 11 MAJA

W sobotę 11 maja podczas XXI Międzynarodowego Ulicznego Biegu Wilka na niektórych grajewskich ulicach wystąpią kilkugodzinne utrudnienia. Z tego powodu Organizatorzy imprezy serdecznie proszą mieszkańców tych ulic i części Osiedla Centrum o wyrozumiałość i zrozumienie. Taki bieg wymaga bezpiecznych i pustych ulic.

I tak od godz. 7.30  do godz. 13.30 na ulicy Mickiewicza, Strażackiej, ks. Popiełuszki oraz od godz. 11.40 do 13.30 dodatkowo na ulicy 11 Listopada, Świerkowej, Brzozowej, Wierzbowej, Parkowej będą zamykane ulice na których będą biegać uczestnicy Biegu Wilka. Jednocześnie Organizatorzy  proszą o unikanie parkowania samochodów na tych ulicach oraz w piątek wieczorem i w sobotę od rana na parkingu przy Urzędzie Miasta i Starostwie Powiatowym, by nie utrudniać przeprowadzenia imprezy. W tym czasie ulice będą wyraźnie oznakowane przy pomocy sprzętu drogowego i kolorowych taśm. Do tego porządku w tym czasie pilnować będą policjanci oraz wolontariusze i u nich można uzyskać informacje o utrudnieniach.

W minionych latach mieszkańcy tej części miasta mimo utrudnień wykazywali dobrą wolę wobec Organizatorów i starali się im wybaczać te kilkugodzinne utrudnienia. Oby tak było i w najbliższą sobotę. 

Zachęcamy do czynnego udziału i kibicowania.

                                                                                                       Organizatorzy Biegu Wilka.

Wyślij link mailem
01-youtube.png d6c2b9d7abd914319428392f4ca3649d
03-facebook.png e0a61cd053b8306feb2aa38ea74e9491
04-sms.png 9f038c39aec0600702db13d774248ab2