Strona główna Aktualności Kalendarium Galerie foto Galerie video Plan miasta Wirtualny spacer              
Opcje zaawansowane
bfilm.png
l1.png
l2.png
l3.png
l4.jpg
l5.jpg
baner.jpg
baner Wirt Cpacer.jpg
baner.jpg
mikroporady.jpg
visegrad_fund_logo_black_250.jpg
ban_120_1.jpg
l4.png
l5.png
l6.png
l8.png
Mój Rynek – nowe targowisko w Grajewie
  15-03-2012 | Iwona Poniatowska      1858
grafika
PDF
DRUKUJ

 

             Jeszcze w tym roku przy ulicy Dwornej w Grajewie powstanie nowoczesne targowisko. Miasto Grajewo znalazło się w gronie ośmiu samorządów z województwa podlaskiego, które otrzymają pieniądze na modernizację bądź budowę lokalnych targowisk z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Wkrótce zostanie podpisana umowa z Urzędem Marszałkowskim, tym samym Grajewo uzyska milion dotacji na realizację tego przedsięwzięcia.
            Targowisko w Grajewie będzie spełniać określone standardy techniczne i sanitarne, zgodne z założeniami programu „Mój Rynek”. Przede wszystkim plac targowy wraz z parkingiem zostanie utwardzony, oświetlony, podłączony do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i energetycznej oraz wyposażony w odpływ wody deszczowej. W ramach inwestycji zostanie zbudowany budynek administracyjno-sanitarny oraz dwie wiaty stalowe o długości 62 m i 16 m, pod którymi znajdować się będą stoiska handlowe. Infrastruktura ta powstanie na obszarze ok. 6 tysięcy metrów kwadratowych utwardzonego terenu.
           Całkowity koszt budowy targowiska to ok. 2,5 miliona złotych. Samorząd Grajewa dostanie milion zł dotacji, reszta to wkład własny miasta. Maksymalna wartość pomocy w ramach PROW na realizację projektów dotyczących budowy lub modernizacji targowisk w jednej gminie nie mogła przekroczyć miliona zł a dofinansowanie unijne mogło wynosić maksymalnie 75 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

         Możliwość dofinansowania modernizacji i budowy targowisk w ramach działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, wprowadziło rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z lipca 2011 r.

 

 

 

 

 

Czytaj inne aktualności w kategorii:Inwestycje