Grajewo - Zawsze po drodze - www.grajewo.pl

top news port kali mstr galp advs inwe
LogoStrona.png ad0d1c5c23c555cc92b6119339be3365
WILK GRAJEWIAN - głosujemy!
18-05-2018, Mirosława Modzelewska

Zapraszamy Państwa do głosowania online na osoby, wydarzenia lub grupy, które według Państwa powinny otrzymać nagrodę Burmistrza Miasta „Wilk Grajewian”.

Głosowanie odbywa się w ciągu 7 dni. Ankieta zbiera głosy do 25 maja 2018 r. do godz. 13.00. Można udzielić tylko jednej odpowiedzi. Wyniki zamieszczone będą na stronie www.grajewo.pl po zakończeniu głosowania.

 

 

Sylwetki nominowanych (w kolejności alfabetycznej) – na podstawie złożonych wniosków:

Bajkowy korowód - miejska, wiosenna, plenerowa impreza zorganizowana przez SP nr1 w Grajewie we współpracy z Miejską Biblioteką Oddział dla Dzieci. Celem “Bajkowego korowodu” była integracja społeczności grajewskich szkół i przedszkoli. W barwnym korowodzie uczestniczyło 250 dzieci przebranych za postaci z bajek. Uroczystość uświetniła muzyka w wykonaniu Grajewskiej Orkiestry Dętej i gościa specjalnego - pisarki dla dzieci Wioletty Piaseckiej. W pięknej, bajkowej scenerii dzieci wraz z opiekunami, bawiąc się poznawały najpiękniejsze bajki świata. Wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć ciekawe i pouczające przedstawienie teatralne pt.: “Kozucha Kłamczucha” w wykonaniu grupy teatralnej “Maska”. Nie zabrakło zajęć ukazujących literaturę jako źródło rozrywki i zabawy prowadzonych przez nauczycieli nauczania zintegrowanego Wystawiono liczne przedstawienia: “Spotkanie z Panem Kleksem”; “W świecie bajek”, “Zabawy z bajką” oraz pokaz i naukę tańców grupy “Roztańczone nutki”. Pisarka Wioletta Piasecka dostarczyła wielu aktrakcji podczas spotkania autorskiego. Wielkim powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy na wzór postaci z bajek. Punktem kulminacyjnym było wyłonienie najpiękniejszych strojów bajkowych, wręczenie nagród i statuetek. Ze względu na zainteresowanie, widowiskowość przedsięwzięcia oraz duży ładunek dydaktyczny “Korowód bajkowy” zainaugurowany w 2017r. stał się cykliczną, miejską imprezą integrującą społeczność lokalną i promującą naszą małą ojczyznę.

Dembińska  Jadwiga – pani mgr pielęgniarstwa Jadwiga Dembińska pracuje w zawodzie pielęgniarki od 36 lat. Wcześniej w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym a od 01.11.2015 r. jako pielęgniarka oddziałowa oddziału urazowo-ortopedycznego. Była radna powiatu – 2 kadencje. Jedna z inicjatorów powstania Fundacji na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego. Była przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Szpitala Ogólnego. Aktualnie aktywna członkini Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Łomży.

Praca w zawodzie pielęgniarki to praca z jaką pani J.Dembińska realizuje swoje powołanie. Na stanowisku pielęgniarki oddziałowej postawiła na jakość w opiece, która owocuje zadowoleniem pacjentów i satysfakcją zespołu, którym kieruje. Zawsze życzliwa, wrażliwa na potrzeby drugiego człowieka. To dzięki takim osobom jak pani Jadwiga pacjenci mogą czuć się bezpieczni, otrzymują wsparcie w niełatwych etapach po zabiegach operacyjnych. Codzienna praca pani oddziałowej nacechowana jest ogromnym zaangażowaniem oraz odpowiedzialnością, która zasługuje na wyróżnienie.

Dominici  Fabrizio – reprezentant Grajewa w lekkiej atletyce. Mistrz Województwa Podlaskiego w biegu na 1000 m oraz wicemistrz Województwa Podlaskiego w biegach przełajowych. Uczestnik projektu Lekkoatletyka dla każdego. Członek kadry województwa w biegach średnich.

Koniecko  Marzenna – pracuje w Przedszkolu Miejskich nr 4 w Grajewie na stanowisku nauczyciela 32 lata. Zdobyła znaczące osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej, uwzględniając realizację zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieciom w czasie zajęć organizowanych przez przedszkole. Sukcesy dzieci będące efektem pracy nauczyciela, osiągane w konkursach na szczeblu przedszkola, miasta i województwa, dwa wyróżnienia w konkursie plastycznym „Krecik”, dwóch laureatów na szczeblu miejskim w XXV Konkursie Piosenki Przedszkolaka, dwa wyróżnienia w Miejskim Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków „O złotą różdżkę dobrej wróżki” w 2016 r. i w 2017 roku, I miejsce w konkursie międzyprzedszkolnym „Bezpieczny przedszkolak”. Czynnie uczestniczy w szkoleniach i warsztatach metodycznych, podnosząc tym samym swoje kwalifikacje zawodowe.

Pani Marzenna pełni rolę choreografa plastycznego w przedszkolu, tworzy dekoracje plastyczne w przedszkolu, przygotowuje rekwizyty i dekoracje do przedstawień teatralnych z dziećmi, opracowuje karty pracy dla dzieci. Uczestniczy w realizacji programów i akcji przedszkolnych „Cała Polska czyta dzieciom”, „Czyste powietrze wokół nas”, „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Akademia zdrowego przedszkolaka”. Jest nauczycielką otwartą na innowacje, szukającą nowych rozwiązań w pracy z dziećmi.

 

Moszczyński Michał – uczęszcza do przedszkola od 3-go roku życia, gdzie rozpoczął swoją przygodę ze słowem pisanym i muzyką. Wykazuje szczególne uzdolnienia recytatorskie, które umożliwiają mu czynny udział w konkursach i uroczystościach przedszkolnych jak i miejskich. W tym roku szkolnym 2016/17 jako dziecko 5-letnie został laureatem konkursu recytatorskiego „O złotą Różdżkę Dobrej Wróżki” i reprezentował miasto w eliminacjach wojewódzkich. Natomiast w roku szkolnym 2017/18 został laureatem konkursu piosenki. „Mama, tata i ja” i będzie reprezentował miasto w XXVI Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Przedszkolaków.

Michaś ma wyjątkowe uzdolnienia muzyczne, które dzięki zaangażowaniu rodziców pozwoliły na rozpoczęcie nauki w szkole muzycznej w wieku 6 lat. Chłopiec gra na instrumencie dętym trąbce. Pierwszy swój publiczny występ miał na spotkaniu jasełkowym dla społeczności przedszkolnej i zaproszonych gości.

Michaś bardzo chętnie czyta literaturę dziecięcą, wykazuje też zainteresowania konstrukcyjne – tworząc konstrukcje z klocków lego. Jednym z ulubionych zajęć Michałka jest pływanie.

I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta – zorganizowany był przy Współpracy Grajewskiego Centrum Kultury oraz Studio Tańca KADRYL Justyna & Gracjan z Białegostoku. Uczestników Turnieju oceniała Komisja Sędziowska złożona ze znakomitych specjalistów w swojej dziedzinie. Wydarzenie przyciągnęło ponad 200 uczestników i widownię na trybuny. Lokalni sponsorzy chętnie włączyli się, wspierając organizatorów finansowo i rzeczowo. Wydarzenie ma szansę wpisać się na stałe w kulturalną mapę miasta, bowiem zainteresowanie tańcem kwitnie.

Perkowska Katarzyna Marta – od kilku już lat zajmuje się unikalną formą sztuki jaką jest rysunek piaskiem na szkle. W tej dziedzinie jest jedną z zaledwie kilku artystów w Polsce mogących pochwalić się znaczącymi osiągnięciami i rozpoznawalnością. Przez prawie trzy lata była współautorką cotygodniowego programu emitowanego w TVP2- „Słowo na niedzielę”. Występuje w całej Polsce i za granicą, a jej rysunki uświetniają uroczystości, gale, spektakle teatralne czy nawet wesela. Jest współautorką jedynego w swoim rodzaju misterium „Dźwięki w godzinie ciszy” – godzinnego spektaklu na żywo, podczas którego w towarzystwie muzyki rysowana jest Męka Chrystusa. Jest autorką wielu filmów animowanych realizowanych w technice rysowania piaskiem – teledysków, prezentacji, reklam. W 2017 roku po raz pierwszy miała okazję wystąpić w rodzinnym Grajewie podczas narodowego czytania „Wesela” w Domu Kultury. W ubiegłym roku występowała podczas gali wręczenia nagród najlepszym sportowcom w Ełku i podczas Dni Młodzieży w Łomży. Jej rysunki uświetnią także tegoroczne narodowe czytanie w Grajewie.

Drugim obszarem jej działalności jest ikonopisarstwo. Jest założycielką i prowadzącą Pracownię Ikonopisarką Serca Jezusowego z Tarnowa Podgórnego, która w tym roku rozpocznie swoją działalność także w Grajewie w parafii pw. Świętego Ojca Pio. Ikony spod jej pędzla zdobią ściany już wileu domów i kościołów w Polsce, ale także we Włoszech, Anglii czy nawet dalekiej Brazylii (jest autorką trzech ikon w „polskiej kaplicy” w mieście Parnaiba w Brazylii – św. Faustyny, św. Jana Pawła II i Jezusa Miłosiernego). Jest organizatorką corocznych plenerowych warsztatów ikonopisarskich w miejscowości Karbowskie nieopodal Nowej Wsi Ełckiej.

 

Mimo, że jej działalność nie dotyczy tylko Grajewa to swoim zasięgiem sprawia, że Grajewo promowane jest w całej Polsce. Uczestnicy warsztatów ikonopisarskich w Karbowskich przybywający w większości z Wielkopolski mieli w ostatnich latach możliwość pierwszy raz w życiu być w naszym mieście i regionie. W tym roku odbędzie się już trzecia edycja tych warsztatów.

Pietrzykowska Lilla – jest dyplomowaną bibliotekarką z 27-letnim stażem pracy. Wzorowo wypełnia zadania związane z tą funkcją. Uczyniła bibliotekę szkolną swoistym i niezastąpionym miejscem nauki i pracy dla każdego ucznia, nauczyciela oraz rodziców. Jako osoba twórcza, otwarta i kreatywna zainicjowała wiele przedsięwzięć czytelniczych służących podniesieniu jakości pracy szkoły.

Z sukcesem wdrożyła współautorską Innowację pedagogiczną „Jak być sobą i z tobą, czyli o relacjach między nami” dla uczniów nieśmiałych (2012/2013), dwa programy z edukacji czytelniczej i medialnej, np. „Sercem szkoły jest biblioteka” oraz Koła Przyjaciół Biblioteki (2012/2018. Efekty jej pracy, to: funkcja szkolnego koordynatora i realizatora dwóch rządowych programów: „Książki naszych marzeń” i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – pozyskanie 865 książek do biblioteki, wzrost liczby wypożyczonych książek przez uczniów objętych 100 % frekwencją czytelniczą (2015/2016); dwa certyfikaty dla szkoły za organizację spotkań Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego podczas I i II edycji ogólnopolskiej kampanii „Ja czytam!” (patronat MEN) (2014-2016); koordynowanie i realizacja ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” – program „Czytające szkoły” – akcja „Czytamy i polecamy”, spotkania czytelnicze, w tym z elementami bibliotekoterapii – „Podróże Motyli Książkowych”, „Czytanie zbliża” (2012-2018); zaszczytny tytuł dla biblioteki „Miejsce przyjazne książce” za zorganizowanie oryginalnego spotkania „Mikołajki z Mikołajkiem” – ogólnopolska akcja „Na Mikołajki Włącz Książkę Włącz Czytanie” (patronat MEN i Minister Administracji i Cyfryzacji) (2013/2014); otrzymanie przez szkołę statusu „Szkoły w Ruchu” za organizacjęm.in. Maratonu Czytelniczego – ogólnopolska akcja „Ćwiczyć każdy może” nawiązująca do ogłoszonego przez MEN Roku Szkoły w Ruchu (2013/2014); zainicjowanie i opieka nad Uczniowskim Klubem Promocji Zdrowia (2013/2014). Jako pomysłodawczyni jest autorką, współautorką i organizatorką konkursów szkolnych, np. „Na szlaku przygód książkowych”, „Spacerkiem po Grajewie”, „ Z poprawną polszczyzną na co dzień” i międzyszkolnych, np. „Kolorowy świat wierszy Juliana Tuwima” (2012/2013) oraz projektów edukacyjnych, np. „W przyjaźni z książką i biblioteką” dla klas I-III (2015/2016), „Stop cyberprzemocy” dla klas IV-VI – program „Dziecko w Sieci”, „otwarci na kulturę” dla klas VII, „Ptaki polskich parków narodowych” (20-17/2018). Rozwijane przez bibliotekarkę kompetencje czytelnicze i medialne uczniów, wspierają nauczycieli w ich pracy dydaktyczno-wychowawczej, owocują sukcesami uczniów w nauce i konkursach przedmiotowych (2012-2018).

Bibliotekarka popularyzuje także wiedzę pedagogiczną wśród rodziców poprzez prezentacje, np. „Wpływ czytania na rozwój dziecka”, organizację spotkań czytelniczych – „Książki naszego dzieciństwa”. „Z dziejów Grajewa”, „Naród ma jeden dom – Ojczyznę” co poszerza ofertę kontaktów szkoła-rodzice. Jest autorką artykułów promujących czytelnictwo wśród dzieci i w środowisku. Od 10 lat prowadzi niezwykle poczytną stronę internetową szkoły www.sp4grajewo.cba.pl (2008-2018). Wysyła relacje i zdjęcia do grajewskich portali informacyjnych, „Gazety Grajewskiej”, „Biblioteki w Szkole” (2015), „dyrektora Szkoły” (nr 10/2016), promując działania szkoły, ale też promując miasto. Jest osobą aktywną w środowisku lokalnym. Współpracuje z wieloma instytucjami, np. z Miejską Biblioteką Publiczną w Grajewie, Grajewskim Centrum Kultury, Stowarzyszeniem Dorzecza Biebrzy, promocją Miasta Grajewo.

Pani Lilla Pietrzykowska posiada odznaczenia:

- Brązowy Krzyż Zasługi nr 462-2012-71 data nadania 24.09.2012 r.

- Medal Komisji Edukacji Narodowej nr 111419 data nadania 22.05.2009 r.

- była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana – otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta (2006) i 18 Nagród Dyrektora Szkoły, w tym 5 od 2012 r.

Rada Pedagogiczna i Pracownicy SP 2 Grajewo i Rada Rodziców – odznaczają się ogromną kreatywnością i zmysłem organizacyjnym dzięki czemu SP 2 jest organizatorem wielu imprez o zasięgu lokalnym a nawet powiatowym. Są to cykliczne imprezy tj. XI Jarmark Średniowieczny, IX Festyn Bożonarodzeniowy, czy XI Powiatowy Dzień Ziemi. Oprócz tego w 7 oddziałach przedszkolnych stosowane są innowacyjne formy wychowawczo-edukacyjne tj. sobota kreatywna, gazetka internetowa dla rodziców, ogródek przedszkolaka, Piknik Przedszkolaka.

Na uwagę zasługuje też to, że od wielu lat uczniowie SP2 uzyskują bardzo wysokie wyniki na egzaminach zewnętrznych.

Rada Pedagogiczna, Pracownicy i Rada Rodziców SP2 tworzą zgrany, zintegrowany zespół i dlatego zasługują na wyróżnienie.

Randzio Izabela – od 2013 roku rozwija działalność artystyczną w grupie „Wodzirej”. Swoim zaangażowaniem, dystansem do siebie, poczuciem humoru potrafi rozkręcić każdą imprezę. Kiedy od 2015 r. została kierownikiem CIS wpłynęła pozytywnie na życie wielu osób, pomagając im rozwijać umiejętności zawodowe, mobilizując do pracy. Dzięki jej staraniu CIS uczestniczy aktywnie w życiu Grajewa.

Pani Iza rozwija swoją działalność nie tylko zawodową, ale również jako społecznik. Została w 2014 r. „Człowiekiem Roku” w plebiscycie e-grajewo. Była pracownikiem Domu Pomocy, a później współpracownikiem. Nieustannie współpracuje także ze stowarzyszeniami. Działaczka na rzecz osób niepełnosprawnych i wieloletni pracownik OHP Grajewo.

Stankiewicz  Ireneusz - od kilku lat gra w bowling (z przerwami na operacje oczu i rehabilitację po nich). W kręgle klasyczne gra jeszcze dłużej. Kilka razy osiągnął finał i miejsce w czołówce.: VI Drużynowe Mistrzostwo Polski 2009 r. – I miejsce, Drużynowe Mistrzostwo Polski 2010 r. – IV miejsce, Drużynowe Mistrzostwo Polski 2012 r. – III miejsce, Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących Gostyń 07.–09.03.2013 r., strefa B, II miejsce. Wygrana na Ogólnopolskim Turnieju w Warszawie w 2017 r., w Rzeszowie – II miejsce, w Częstochowie – II miejsce.

Od wielu lat w swojej działalności sportowej, na zawodach, w których uczestniczy promuje Grajewo.

Szreder Brajan – jest zawodnikiem sekcji zapaśniczej MOSiR Grajewo. Jednym z lepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej i wagowej w Polsce. Należy do kadry narodowej juniorów młodszych w zapasach styl klasyczny. Osiąga znaczące sukcesy. Do najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć medale w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.

W 2017 roku Brajan Szreder osiągnął między innymi następujące wyniki:

- I miejsce w Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym odbywającym się w Janowie Lubelskim w dniach 30.03-02.04.2017 r.

- III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym odbywającej się w Drzonkowie w dniach 29.04-01.05.2017 r.

- III miejsce w Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym odbywającym się w Radomiu w dniach 06-08.10.2017.

Wyniki osiągane przez zawodnika oraz ogromne zaangażowanie świadczą o dużym potencjale i możliwościach na wspaniałe wyniki w przyszłych latach.

Wiśniewska Paulina – od wielu lat angażuje się w liczne przedsięwzięcia kulturalne na terenie naszego miasta i w regionie. Od roku 2011 jest solistką Zespołu Światowych Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, śpiewa także z Scholi Ślubnej; prowadzi scholę dziecięcą przy parafii św. Jana Pawła II, współorganizuje cykliczną imprezę pod nazwą „Korowód Świętych” – także była główną koordynatorką I Grajewskiego Orszaku Trzech Króli. W ubiegłym roku wystąpiła z autorskim recitalem piosenki w Muzeum Mleka w Grajewie.

Od początku jego istnienia śpiewa w chórze miejskim, występowała na opłatku MOPS-u, uświetniła wigilię organizowaną przez Posła na Sejm RP Kazimierza Gwiazdowskiego; była gościem specjalnym na recitalu Karoliny Czajki i koncertu kolęd na Trzech Króli oraz biesiadzie literackiej Anny Jachimskiej; śpiewała na spotkaniach dla seniorów oraz na Konferencji Powiatowych Urzędów Pracy.

 

ZS STRZELEC OSW Jednostka Strzelecka 1011 – Zabezpieczanie różnego rodzaju imprez, udział w świętach narodowych, pomoc w niesieniu pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich. JS 1011 Grajewo zawsze służy pomocą w przeróżnych przedsięwzięciach.

 

Zyskowska  Maya – zdobyła nagrody, m.in.:

- srebrny flecik (Ogólnopolski Festiwal  Kolęd i pastorałek (2017),

- I miejsce w Podlaskim Konkursie Kolęd i Pastorałek (2017)

- II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Zimowej w Warszawie (2017)

- wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu w Kaliszu

- wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Nuty Przyjaźni” w Hajnówce

- Laureatka w Regionalnym Konkursie „Wygraj sukces”

- I miejsce w X Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Łomży

- I miejsce w Podlaskim Festiwalu Pieśni Wielkanocnej.

Maya aktywnością muzyczną promuje nasze miasto Grajewo i region na terenie Polski. Swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne, parafialne i ogólnomiejskie. Jest też laureatką i wokalistką ZPiT „Grajewianie”, uczęszcza również na lekcje gitary do PSM I st. w Grajewie. Ponad to po raz drugi, w tym roku otrzymała Stypendium Burmistrza Miasta Grajewo.  

 

Wyślij link mailem
01-youtube.png 993d3f0e2f8539379a67045174a68b1c
03-facebook.png 60ebd4af068fdb5a9219fcb0a6d0abb8
04-sms.png 94f3c5b7ee35f3426690137d9e3eee50
05-wybory.png 1e407e7fd9c2ead152277078c7500521