27. Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka w Grajewie – sportowe emocje i świetna atmosfera

Bieg Wilka 2026 (50).JPG

Dziś, 9 maja, Grajewo stało się biegową stolicą Polski. Wszystko za sprawą jednej z najbardziej rozpoznawalnych imprez sportowych w regionie - Międzynarodowego Ulicznego Biegu Wilka. Wydarzenie po raz dwudziesty siódmy zgromadziło licznych miłośników biegania, mieszkańców miasta oraz gości z różnych części kraju. Ponadto w biegach wzięli udział  żołnierze NATO stacjonujący w Bemowie Piskim.

Biegowe święto rozpoczęło się o godz. 10.00 od startów najmłodszych - jako piersi pobiegły dzieci ze żłobka, tuż za nimi przedszkolaki. Następnie biegali kolejno uczniowie klas I - VIII i szkół średnich. W każdej kategorii wiekowej chętnych nie brakowało. Po startach dzieci młodzieży nadszedł czas na Bieg Integracyjny, w którym mógł wziąć udział każdy. Punktualnie o godz. 13.00 wystartował Bieg Główny. Biegacze rywalizowali w tzw. "wilczej dysze" na dystansie 10 km oraz biegu towarzyszącym tzw. "łaciatej piątce" na dystansie 5km. Na starcie stanęli zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i amatorzy aktywnego stylu życia. 

Bieg Wilka od lat promuje aktywność fizyczną, zdrowy styl życia oraz integrację mieszkańców. Tegoroczna edycja ponownie pokazała, że wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem i na stałe wpisało się w kalendarz sportowych imprez miasta. Organizatorzy zadbali nie tylko o sprawny przebieg zawodów, ale również o bezpieczeństwo uczestników i atrakcje dla całych rodzin. Na wszystkich zawodników czekały medale, a najlepsi otrzymali nagrody - każdy uczestnik mógł poczuć satysfakcję z ukończenia biegu i wspólnego sportowego święta.

Organizatorem 27. Międzynarodowego Ulicznego Biegu Wilka było Miasto Grajewo, Klub Sportowy Maratonka, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie, Szkoła Podstawowa nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie, Powiat Grajewski, Gmina Grajewo, Województwo Podlaskie, Grajewskie Centrum Kultury, Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Centrum Integracji Społecznej w Grajewie, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Grajewie, Ochotnicza Straż Pożarna, Komenda Powiatowa Policji w Grajewie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, ZS "Strzelec" OSW Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo oraz Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom, wolontariuszom, służbom zabezpieczającym wydarzenie oraz kibicom za stworzenie wyjątkowej atmosfery. Gratulujemy wszystkim zawodnikom! Do zobaczenia za rok! 

Aktualności

Powrót na początek strony