Echa wydarzeń w SP 4

28. SP 4 Grajewo.jpg

SP 4 NA MIEJSKICH OBCHODACH KONSTYTUCJI 3 MAJA
W 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w miejskich uroczystościach wzięła udział delegacja naszej szkoły reprezentowana przez poczet sztandarowy, Dyrekcję szkoły, grupę zuchów oraz nauczycieli i uczniów. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości w części artystycznej wystąpiła Maya Zyskowska z klasy VIII d, która wykonała piosenkę pt. „Jest takie miejsce, jest taki kraj”. Delegacja szkoły złożyła także wiązanki kwiatów pod pomnikami: POLEGŁYCH ZA WIARĘ I OJCZYZNĘ na cmentarzu parafialnym oraz REPRESJONOWANYCH POLITYCZNIE ŻOŁNIERZY I GÓRNIKÓW (1949-1959).
NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSTWA W GRAJEWIE
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie – pan Karol Choynowski wraz z przedstawicielami grajewskich szkół podstawowych złożył kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Niepodległości.

NASZE SUKCESY W XXIII MIĘDZYNARODOWYM ULICZNYM BIEGU WILKA
W sobotę 7 maja 2022 r. wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXIII Międzynarodowym Ulicznym Biegu Wilka. I co ważne odnieśli sporo sukcesów i zajęli miejsca na podium. Bardzo dobrze zaczęło się w biegach klas I na dystansie 400 m. W kategorii chłopców uczniowie „Czwórki” zajęli wszystkie miejsca na podium. Pierwsze miejsce zajął Max Rogowski, a kolejne Mateusz Koniecko i Alan Prejs. W biegu klas II wśród dziewcząt druga była Helena Lewczuk. W klasach III najlepsza była Milena Bąk, a u chłopców trzecie miejsce zajął Szymon Jasiński. Po tym najlepsza w biegu klas IV była Maria Lewczuk. Kolejne podium przypadło dla Pauliny Koniecko w kategorii klas V na dystansie 800m, a wśród chłopców wygrał Krystian Kwiesielewicz. W kategorii klas VI w kategorii chłopców wygrał Kacper Hryniewicki, który na mecie wyprzedził Miłosza Kuczyńskiego, a w kategorii dziewcząt trzecia była Zosia Lewczuk. Wśród uczniów klas VIII były dwa trzecie miejsca, które zajęli Karolina Kwiesielewicz i Kuba Milewski.
Przy organizacji Biegu Wilka w prace zaangażowani byli nauczyciele naszej szkoły. Koordynatorem był p. Wiesław Jerulank, a pomagali p. Tomasz Babul, p. Anna Bukowska i p. Janusz Jarząbek.

NASZE SUKCESY W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM  ”KANGUR 2022”
Konkurs odbył się 17 kwietnia 2022 r. Wzięło w nim udział 96 uczniów naszej szkoły, którzy już od wielu lat systematycznie biorą w nim udział. Uczniowie rozwiązywali zadania w czterech kategoriach: 1. Żaczek – klasy II, 2. Maluch – klasy III i IV, 3. Benjamin – klasy V i VI, 4. Kadet – klasy VII i VIII. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał zabawkę logiczną Zaplątany Kangurek.
Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły to:
BARDZO DOBRY wynik osiągnął  RAFAŁ KARWOWSKI KL. VIII D.
Wyróżnienia zdobyli: TOBIASZ SOKOŁOWSKI KL. II A, APOLONIA LUBASZEWSKA KL. II B, LAURA BOGDAN KL. II D, ZOFIA ŻEBROWSKA KL. IIIA, BARTOSZ KODA KL. III B, ALEKSANDER WRÓBLEWSKI KL. IV B, KUBA ROMANOWSKI KL. VI A, PAWEŁ TYSZKIEWICZ KL. VII A, KRZYSZTOF KARWOWSKI KL. VIII D, PAULINA POPOWSKA KL. VIII F.
Wymienionych uczniów do konkursu przygotowały panie: Jadwiga Laszczkowska, Joanna Rydzewska, Monika Kuryś, Marta Lenkiewicz, Wiesława Konopka, Alicja Sulima, Ewa Wojciechowska.
W nagrodę laureaci oraz uczniowie z wynikiem bardzo dobrym otrzymają bony EMPIK na kwotę 100 zł. Uczniowie z wyróżnieniem otrzymają dyplom oraz „Miniaturę matematyczną” ufundowaną przez Komitet Organizacyjny Konkursu. Nagrody zostaną wręczone na uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Szkolny koordynator konkursu p. Joanna Waniewska serdecznie gratuluje wszystkim uczestnikom i życzy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

FINAŁ AKCJI „POLA NADZIEI”
Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza przeprowadzili kwestę na rzecz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Rozprowadzane były żywe żonkile, które wolontariusze własnoręcznie posadzili jesienią przed budynkiem szkoły (od strony boiska), a także wykonane przez nich papierowe żonkile. Łącznie zebrano 846 zł. Zebrane środki zostały przesłane na konto Fundacji „Pomóż Im”, prowadzącej wspomniane wyżej hospicjum. Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza – panie Marzenna Czajkowska, Renata Wierzchowska, Dorota Zabłocka serdecznie dziękują całej społeczności szkolnej za wsparcie kampanii „Pola nadziei”.

PATRON HENRYK SIENKIEWICZ – KARTKA Z KALENDARZA
W bibliotece szkolnej przygotowano wystawę w 176. rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza, eksponując dorobek literacki i literaturę dotyczącą Patrona szkoły.
CZAS WYJAZDÓW
11 maja 2022 r. klasy piąte wyruszyły na wiosenną wyprawę po Mazurach. Rejs statkiem po Jeziorze Śniardwy, największym jeziorze w Polsce zaliczony! Słynny Park Wodny „Tropikana” w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach zaliczony! McDonald’s w Piszu zaliczony! Przejazd piętrowym autokarem – sama przyjemność! Ech Mazury, jak wy cudne! Nikt nie pamięta pandemii! Wszyscy załapali bakcyla na kolejne tego typu wyjazdy.

W ŚWIECIE KSIĄŻEK
Jak powstaje książka? – to temat spotkania czytelniczego, które odbyło się w grupie przedszkolnej „Biedronki”. Jego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci,  zapoznanie  z zawodami związanymi z powstawaniem książek, rozwijanie umiejętności poszanowania książek i współpracy w grupie.
W trakcie spotkania przeprowadzonego przez p. L. Pietrzykowską dzieci wysłuchały wiersza „Baśnie, opowieści „Zanim książka trafi w moje ręce, czyli droga książki od autora do czytelnika”; poznały zasady szanowania książek; uczestniczyły w zabawie ruchowej „Tańczące postacie z bajek”; na podstawie fragmentów rozpoznawały tytuły bajek; pracowały w grupach jako autorzy, tworząc na podstawie ilustracji opowieści o zielonym baloniku, czarnym kocie, szalonej miotle i zagubionym piesku; jako ilustratorzy wykonały piękne obrazki do bajki „Miś i jego przyjaciel królik” Olgi Cichockiej, dzięki temu powstała książka.

PROJEKT EDUKACYJNY „MEAL PLAN” W KLASIE II C
Uczniowie klasy II c jako podsumowanie działu dotyczącego żywienia, na lekcji języka angielskiego pod kierunkiem p. Alicji Deresz opracowali plan zdrowych posiłków. Uczniowie pamiętali, że codzienna dieta powinna zawierać owoce i warzywa i uwzględnili to w swoich planach. Każdy z nich zaprezentował swoją pracę koleżankom i kolegom oczywiście w języku angielskim.

PRZEDSZKOLAKI W GRAJEWSKIEJ IZBIE HISTORYCZNEJ
10 maja w ramach bloku tematycznego "Tutaj mieszkam - moja miejscowość" dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami odbyły wycieczkę do Grajewskiej Izby Historycznej. Dzieci zobaczyły eksponaty związane z historią naszego miasta, przekonały się, jak zmieniało się miasto i życie mieszkańców na przestrzeni dziejów. Podziwiały stare fotografie, mapy, sprzęty codziennego użytku, odznaki, nieśmiertelniki i pamiątki po 9. Pułku Strzelców Konnych.  Wysłuchały krótkich informacji o interesujących dziejach naszego miasta przedstawionej przez pracownika Izby. Szczególną uwagę dzieci wzbudziła replika bramy grajewskich koszar. Dla naszych przedszkolaków było to ogromne przeżycie i pierwsza lekcja historii.

Więcej: https://sp4.grajewo.com
Zapraszamy - SP 4 Grajewo

Aktualności

Powrót na początek strony