Grajewo w czołówce gmin najbardziej zaangażowanych w realizację programu „Czyste Powietrze”

_MG_8685.JPG

Miasto Grajewo znalazło się na 10 miejscu w najnowszym rankingu gmin, które przystąpiły na podstawie porozumienia do programu „Czyste Powietrze”.

Zestawienie obejmuje aktywność 2162 gmin w składaniu wniosków o dofinansowanie  na wymianę kopciuchów i termomodernizację domów z programu „Czyste Powietrze” od 1 kwietnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r.  Jak informują autorzy rankingu liczba wniosków odnoszona jest do liczby domów jednorodzinnych znajdujących się na terenie gminy (na podstawie danych z GUS). 

Najbardziej aktywne 657 gmin dostanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) do 30 tys. zł każda na zadania związane z wdrażaniem tego programu.

Jak wynika z danych grajewianie chętnie korzystają z programu „Czyste Powietrze”. Na dzień 31 marca br. złożonych zostało 627 wniosków o dofinansowanie. Zakończono 293 przedsięwzięcia. Łączna kwota wypłaconej dotacji wynosi 9 503 818,00 zł.

Mieszkańcy zainteresowani udziałem w tym programie mogą bezpłatnie uzyskać informację osobiście w Gminnym Punkcie konsultacyjno-informacyjnym Programu „Czyste Powietrze” w Urzędzie Miasta Grajewo, ul. Strażacka 6 (I piętro, pok. 27) i telefonicznie: 86 273 08 17 (w godzinach pracy punktu). Więcej szczegółów na stronie grajewo.pl w zakładce "Czyste Powietrze".

Aktualności

Powrót na początek strony