HETMAN - WARMIA 1:5

W piątej kolejce spotkań rozgrywek IV ligi podlaskiej WARMIA Grajewo pokonała w Białymstoku HETMANA 5:1. Mecz odbył się w niedzielę na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Zespół trenera Mirosława Mojsiuszko po czterech kolejkach z zerowym stanem punktów zamykał tabelę. Grajewianie, pomimo braku dziewięciu zawodników z kadry (Sobolewski, Jabłoński, Koszczuk, Arciszewski, Randzio, Tuzinowski, Krupa, Zaniewski, Dzierzgowski) byli zdecydowanym faworytem meczu i wygrana z outsiderem tabeli była wręcz ich obowiązkiem.

Wbrew pozorom zwycięstwo nie przyszło WARMII łatwo, musiało minąć trochę czasu zanim nasz zespół przystosował się do gry na sztucznej nawierzchni, na której lepiej czuli się trenujący na niej na co dzień gospodarze. WARMIA od początku zaatakowała i już w pierwszych minutach Wojno i Mikucki mieli okazje do zdobycia bramek. Tymczasem w 13 minucie prowadzenie dla HETMANA zdobył Gilewicz, który wykończył szybki kontratak gospodarzy. To było pierwsze trafienie ambitnych białostoczan w tym sezonie. W odpowiedzi naszego zespołu bramkarz gospodarzy z trudem odbił strzał Mikuckiego, ale przed 30 minutą meczu HETMAN stworzył sobie jeszcze dwie okazje. Grajewianie atakowali i w 36 minucie 18-letni Kacper Śleszyński przedarł się lewą stroną boiska, zagrana piłka po chwili trafiła do Pawła Kossyka, który strzałem w róg zdobył wyrównanie.

Po przerwie na boisku rządziła już WARMIA. W 51 minucie Kondratowicz po indywidualnej akcji pokonał Dzikiewicza. Ostatnie 20 minut meczu to zdecydowana przewaga naszego zespołu i kolejne gole – najpierw przepiękny strzał głową Łukasza Wojno po kapitalnym dośrodkowaniu Kossyka a później Domurat i Kossyk wykazali się sprytem w polu karnym gospodarzy i ustalili rezultat meczu na 5:1 dla WARMII. W końcówce meczu bliski zdobycia gola był też Albert Staniszewski, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

W kolejnym meczu WARMIA w sobotę 18 września o 16:00 w Grajewie podejmie KRYPNIANKĘ Krypno.

12.09.2021 Białystok, Stadion Miejski przy ul. Słonecznej (boisko ze sztuczną nawierzchnią)

HETMAN Białystok – WARMIA Grajewo 1:5 (1:1)

Bramki: 1:0 Jakub Gilewicz 13′, 1:1 Paweł Kossyk 36′, 1:2 Dawid Kondratowicz 51′, 1:3 Łukasz Wojno 70′, 1:4 Łukasz Domurat 73′, 1:5 Paweł Kossyk 81′

HETMAN:1.Dzikiewicz – 7.Karpowicz (Kpt), 10.Hładniuk, 17.Sosnowski, 19.Puciłowski, 6.Filimoniuk, 9.Mingielewicz, 14.Gilewicz 11.Michałowski (70′ 20.Gołębiowski), 8.Grelecki (60′ 15.Bukowski)

REZERWA:12.Piskorz – 20.Gołębiowski, 15.Bukowski

TRENER: Mirosław Mojsiuszko

WARMIA): 12.Święciński – 4.Mikucki (Kpt) (73′ 5.Staniszewski), 18.Edison, 3.Domurat (82′ 13.Kwieciński), 6.Śleszyński – 7.Kondratowicz, 8.Kossyk, 10.Nikolaichuk, 16.Chmielewski, 19.Wójcicki (63′ 11.Hołtyn) – 9.Wojno

REZERWA: 13.Kwieciński, 11.Hołtyn, 5.Staniszewski

TRENER: Leszek Zawadzki

Sędzia: Kamil Niewiński (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Gilewicz (HETMAN)