Lotnisko Olsztyn-Mazury

na_baner.jpg

Lotnisko Olsztyn-Mazury: Port Lotniczy w sercu regionu 

 

 

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury to jedno z najmłodszych lotnisk w Polsce i jednocześnie jedyne położone w północno wschodniej części kraju. Gdzie możesz dolecieć z tego lotniska? Czego spodziewać się na miejscu? Jak dojechać do portu lotniczego? Sprawdź, co warto wiedzieć przed wylotem z lotniska Olsztyn-Mazury.

 

Charakterystyka

Od otwarcia w 2016 roku, lotnisko obsługuje ruch regularny, czarterowy, prywatny, wojskowy, medyczny oraz szkoleniowy. Obecnie również prężnie rozwija obszar cargo i biznesową strefę okołolotniskową. Lotnisko Olsztyn-Mazury to nieduże i urokliwe miejsce idealne dla pasażerów, którzy cenią sobie spokój oraz szybką i sprawną obsługę pasażerską. Projekt terminala nawiązuje do przyrody Warmii i Mazur, a materiały użyte do konstrukcji portu takie jak drewno, kamień czy beton odwołują się do lokalnego krajobrazu. 

Kierunki lotów

Na warmińsko-mazurskim lotnisku operuje na stałe 3 przewoźników: LOT, Wizz Air i Ryanair. Aktualnie w siatce połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury znajdują się 4 całoroczne kierunki: Kraków, Londyn Luton, Londyn Stansted i Dortmund. W okresie letnim linie lotnicze oferują sezonowe połączenia krajowe np. do Wrocławia czy Rzeszowa, a w planach rozwoju lotniska są kolejne kierunki zagraniczne i czarterowe. 

Logistyka terminala

Terminal o stosunkowo niewielkiej powierzchni sprawia, że z łatwością można przemieścić się z punktu A do punktu B, unikając tym samym pośpiechu i chaosu jaki panuje na dużych lotniskach. Pasażerowie mają możliwość skorzystania z tarasu widokowego z przepięknym widokiem na otoczoną lasami płytę lotniska, skąd podziwiać można lądujące i startujące samoloty. Do dyspozycji podróżnych są również punkty usługowe, gdzie można napić się pysznej kawy, zrobić zakupy w sklepie duty free czy też przekąsić małe co nieco przed podróżą.

Parkingi - gdzie zostawić samochód na lotnisku?

Parking przy Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury oferuje miejsca postojowe dla około 400 pojazdów i znajduje się tylko kilka metrów od terminala – szczególnie doceniają to podróżni z dużymi bagażami, którzy nie muszą już martwić się o pokonanie dystansu między parkingiem a lotniskiem. Pasażerowie mają do wyboru możliwość parkowania tzw. kiss and fly oraz opcje krótko i długoterminowego postoju. Więcej informacji oraz cennik można znaleźć na stronie internetowej lotniska Olsztyn-Mazury.

Połączenie z innymi miastami i transport publiczny

Lotnisko jest zlokalizowane w miejscowości Szymany (stąd kod lotniska: SZY), w odległości 10 km od najbliższego miasta – Szczytna i 55 km od stolicy regionu – Olsztyna. Jest ono dobrze skomunikowane z takimi miejscowościami jak Olsztyn, Mikołajki czy Ełk oraz oferuje różnorodne formy transportu, począwszy od szynobusu który jest skorelowany z niektórymi rejsami skończywszy na transporcie autobusowym czy taxi. Warto przed podróżą sprawdzić dokładny rozkład jazdy i ewentualnie zarezerwować miejsce.

 

Podróż osób niepełnosprawnych

Profesjonalna obsługa pasażerska jest przygotowana na pomoc podróżnym w każdej sprawie, oferując również specjalną asystę dla osób z niepełnosprawnością. Aby zarezerwować taką usługę, w pierwszej kolejności należy skontaktować się z przewoźnikiem i zgłosić potrzebę asystowania – najlepiej zrobić to przy zakupie biletu, w ten sposób zarówno linia lotnicza jak i obsługa lotniska zdążą się odpowiednio przygotować. Warto dodać, że usługa asysty jest bezpłatna. 

Obsługa klienta premium

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury jest również jednym z nielicznych lotnisk w Polsce umożliwiającym użytkownikom General Aviation, tj. pasażerom operacji lotniczych pozarozkładowych, dostęp do usług premium w ramach dedykowanych stref wydzielonych. Jest to specjalna oferta dzięki której pasażerowie przechodzą płynną, kompleksową i dostosowaną według potrzeb obsługę pasażerską. Klienci biznesowi mają też możliwość skorzystania z komfortowego pomieszczenia Business Lounge znajdującego się w strefie odlotów.

Lotnisko Olsztyn-Mazury: na wypadek zgubienia bagażu

W przypadku zagubionego bądź zniszczonego bagażu, należy jak najszybciej skontaktować się z obsługą lotniska. Następnie pracownicy wspólnie z pasażerem wypełniają formularz reklamacyjny i od momentu zgłoszenia do rozwiązania sprawy pozostają w kontakcie zarówno z poszkodowanym jak i przewoźnikiem.

 

Wszelkie niezbędne informacje, takie jak szczegółowy rozkład lotów oraz cennik parkingowy znajdą Państwo na stronie:

https://mazuryairport.pl/

 

Do zobaczenia na Lotnisku ;)

Aktualności

Powrót na początek strony