MKS MIELNIK - WARMIA 1:5

MKS MIELNIK - WARMIA 1-5 (4).JPG

Po wysokim zwycięstwie nad rezerwami WIGIER Suwałki w sobotę w Mielniku nad Bugiem piłkarze WARMII Grajewo znowu odnieśli wysokie zwycięstwo. Grajewianie wygrali z gospodarzami 5:1 nie wykorzystując co najmniej kolejnych pięciu okazji bramkowych. Trudno jednak narzekać, bo dość daleka podróż (190 kilometrów), ulewny deszcz i grząskie boisko na pewno nie sprzyjały dobrej grze, ale mimo to WARMIA zagrała dobre spotkanie.

Już po pierwszych kilku minutach grajewianie powinni prowadzić 3:0 a Tomasz Dzierzgowski ustrzelić hat trick w drugim kolejnym meczu. Niestety, szwankowała skuteczność. Dopiero w 34 minucie kapitalną akcją popisał się 17-letni Rafał Hołtyn, który pod nieobecność pauzującego za żółte kartki Piotra Chylińskiego otrzymał szansę gry od pierwszej minuty i spisał się w tym meczu wybornie. Młody skrzydłowy zakręcił obroną MKS i pięknym strzałem w róg bramki pokonał Mormola. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Dzierzgowski, który wykorzystał okazję sam na sam z bramkarzem.

Po przerwie WARMIA w 51 minucie zdobyła trzeciego gola po strzale aktywnego Bińczaka. Ambitni gospodarze szybko odpowiedzieli bramką Gierasimiuka. WARMIA jednak nie dała „tlenu" gospodarzom. Zespół MKS wystąpił bez kilku kontuzjowanych zawodników i nie był  w stanie nawiązać równej walki z WARMIĄ. W 57 minucie Dzierzgowski został sfaulowany w polu karnym gospodarzy. Rzut karny egzekwował Bogdaniuk, którego strzał obronił Mormol jednak nasz zawodnik dobił odbitą przez bramkarza piłkę do siatki. Trzy minuty przed końcem meczu swojego drugiego gola zdobył Hołtyn, podsumowując swój bardzo dobry występ i ustalając wynik na 5:1 dla WARMII.

Kolejny mecz nasz zespół zagra już w najbliższą środę 26 maja na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego. O godzinie 18:00 „Wilczki" podejmą SPARTĘ 1951 Szepietowo. Serdecznie zapraszamy Państwa na ten mecz.

22.05.2021 Mielnik, Stadion Gminny

MKS Mielnik – WARMIA Grajewo 1:5 (0:2)

Bramki: 0:1 Rafał Hołtyn 34′, 0:2 Tomasz Dzierzgowski 41′, 0:3 Jan Bińczak 51′, 1:3 Damian Gierasimiuk 54′, 1:4 Arkadiusz Bogdaniuk 57′, 1:5 Rafał Hołtyn 87′

MKS: 12.Mormol – 21.Golonko (Kpt), 19.Gajewski (80′ 10.Żornaczuk), 4.Krasucki (46′ 7.Jakimczuk), 14.D.Korowaj, 6.Trojanowski, 11.Gierasimiuk, 16.Korowaj, 9.J.Wermijewicz, 8.Borowy (70′ 3.K.Wermijewicz), 5.Czekuć

REZERWA: 44.Stańczuk – 10.Żornaczuk, 7.Jakimczuk, 3.K.Wermijewicz

TRENER: Radosław Kondraciuk

WARMIA:  12.Święciński –  5.Randzio (Kpt) (72′ 4.Mikucki), 18.Edison (78′ 13.Koniecko), 20.Tuzinowski, 2.Krupa – 11.Hołtyn, 9.Bogdaniuk (58′ 16.Chmielewski, 65′ 10.Popławski), 17.Arciszewski, 3.Domurat, 8.Bińczak –  11.Dzierzgowski (81′ 6.Niebrzydowski)

REZERWA: 1.Sobolewski –  4.Mikucki, 13.Koniecko, 6.Niebrzydowski, 15.Kwieciński, 16.Chmielewski, 10.Popławski

TRENER: Leszek Zawadzki

Sędzia:  Mariusz Chrzanowski (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Golonko, Czekuć (MKS), Randzio, Krupa, Mikucki (WARMIA)