TUR - WARMIA 2:0

W niedzielę 21 listopada porażką 0:2 w Bielsku Podlaskim zakończyli rundę jesienną piłkarze WARMII Grajewo.

W pierwszej połowie nasz zespół grał całkiem nieźle. W 11 minucie znakomitej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Dawid Kondratowicz, który będąc sam na sam z Plisiukiem strzelił wprost w niego. Gospodarze próbowali zaskoczyć Filipa Święcińskiego strzałami, ale nasz bramkarz nie dawał się zaskoczyć. Po wyrównanej pierwszej połowie wydawało się, że zdobycie punktów w Bielsku Podlaskim jest całkiem możliwe i realne. Tak się jednak nie stało.

W drugiej części gry nasz zespół zagrał słabiej. W 67 minucie po jednym z rzutów rożnych dla gospodarzy silnym strzałem z prawej strony boiska Patryk Stypułkowski pokonał Święcińskiego. Kilka minut później w starciu z rywalem nad nerwami nie zapanował Pavlo Nikolaichuk, który w jednej akcji otrzymał dwie żółte kartki i w efekcie został usunięty z boiska. Zaledwie cztery minuty po tej sytuacji dośrodkowanie z prawej strony boiska, błąd naszej obrony i niepilnowany Kacprowski zdobył drugiego gola ustalając wynik meczu na 2:0 dla gospodarzy. W końcówce meczu WARMIA miała dwie doskonałe okazje do zdobycia bramek, ale w sytuacjach sam na sam z bramkarzem zarówno Kondratowicza jak i 15-letniego Bukowskiego górą był goalkeeper TURA.

Z całą pewnością była to runda nieudana w wykonaniu naszej drużyny, na co złożyło się szereg przyczyn. Na gruntowną ocenę i wnioski jest sporo czasu – zespół wróci do treningów w połowie stycznia. Mimo zbliżającej się zimy najbliższe tygodnie zapowiadają się w Klubie całkiem gorące, bo pozycja w tabeli i gra zespołu nikogo nie satysfakcjonuje.