Wieści z MARATONKI Grajewo

MARATONKA Grajewo.JPG

    W ostatnim dniu starego roku członkowie i sympatycy Klubu Sportowego Maratonka Grajewo spotkali się na Zebraniu Sprawozdawczo – Wyborczym, by podsumować minioną kadencję i wybrać Zarząd na kolejne cztery lata pracy.

    To był dobry czas w działalności KS Maratonka – podkreślił w swym wystąpieniu – prezes klubu Marcin Myszka. W tym czasie na terenie powiatu zorganizowano sporo imprez biegowych i rekreacyjnych z udziałem licznych miłośników biegania nie tylko z miasta czy regionu. Tradycyjnie na starcie Biegu Wilka są biegacze z sąsiednich państw. Ciekawym doświadczeniem był wyjazd na Islandię gdzie wzięto udział w Reykjawik Marathon. To był też dobry czas współpracy z miastem, powiatem czy innymi organizacjami pozarządowymi. Dzięki temu widać klub w życiu regionu czy kraju. Trudno zliczyć udział w biegach w Polsce i za granicą w tym czasie, a było też sporo miejsc na podium. Dużym wydarzeniem była też wystawa i okolicznościowe spotkanie w Grajewskiej Izbie Historycznej z okazji 35 – lecia powstania Maratonki. Do tego warto podkreślić, że Maratonka, to swoista biegowa rodzinka i przyjaciele. To sprawiło, że pozyskano też sponsorów, co bardzo dobrze wpłynęło na działalność. Mocno też podkreślano, że działalność Maratonki to dobra promocja miasta i powiatu. I co ważne, dzięki przychylności władz miasta, klub ma swoją siedzibę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji gdzie wyeksponowano klubowe trofea.

   Wybrano też Zarząd na kolejną czteroletnią kadencję. Nowym -starym prezesem został ponownie Marcin Myszka. Do władz weszli też: Karolina Turowska, Krzysztof Borawski – wiceprezesi,  Janusz Krause – sekretarz, Adam Sawicki – skarbnik, Waldemar Szycik, Krzysztof Drężek i Jarosław Nieciecki – członkowie Zarządu.

     Teraz przed wszystkimi kolejny etap działalności Maratonki. Już wkrótce miłośnicy biegania zostaną zaproszeni do udziału w imprezach biegowych na terenie powiatu grajewskiego.

WJ

Aktualności

Powrót na początek strony