Wygrana WARMII Grajewo w IV lidze

Warmia_Michałowo fot. 4.JPG

Na sporą dawkę nerwów wystawili swych kibiców piłkarze grajewskiej Warmii w sobotnim meczu z KS Michałowo. Ostatecznie wygrali 3 : 2 ale, to były wyraźnie wymęczone trzy punkty, bo zdobyte w końcówce dwie bramki pozwoliły na wielką ulgę na trybunach i wśród zawodników.

Już w pierwszej akcji miejscowych było gorąco w polu karnym Michałowa. Tyle, że piłka opuściła plac gry. W odpowiedzi silny strzał Dawida Śliwowskiego  nad poprzeczką. W 10 minucie Nikolaichuk nie opanował piłki przed bramką rywali. Kilka minut później faul obrońcy w polu karnym i sędzia wskazał na „11” metr. Do piłki podchodzi Paweł Kossyk i pewnie strzela obok bramkarza. Stracona bramka bardzo zmobilizowała gości do gry. W 22 minucie Paweł Zabrocki posyła piłkę nad poprzeczką. Za chwilę podobnie strzela Śliwowski. W 35 minucie rozpoczął się prawdziwy szturm na bramkę Warmii. Co chwila było gorąco i bardzo groźnie w polu karnym. Na szczęście dobrze spisywał się Filip Święciński i obrońcy wybijali piłkę w pole lub na rzut rożny. A strzały Mateusza Antonowicza czy Łukasza Roszkowskiego były bardzo groźne. Na finał przewagi  Kacper Szadłowski strzela w poprzeczkę.

Po przerwie pierwsze minuty należały do miejscowych.Tyle, że dużego pożytku z tego nie było. Natomiast goście nie rezygnowali z walki o wyrównanie. W 50 minucie Kamil Sakowicz wykorzystuje zamieszanie w polu karnym Warmii i strzela bramkę. Kilka minut później Szadłowski uderza tuż obok słupka. W 58 minucie goście wychodzą na prowadzenie. Po kolejnym rzucie rożnym Śliwowski strzela celnie głową i wielka radość w obozie gości. Gospodarze dopowiadają niecelnymi strzałami Kossyka i Mazurka. Goście jednak też walczyli i na stadionie widać było coraz większe nerwy i niepokój o wynik. W 70 minucie dobre zagranie Łukasza Wojny nie wykorzystał Dawid Kondratowicz. Wreszcie dziesięć minut później akcja Warmii prawą stroną kończy się wrzutką piłki przez Marcina Mikuckiego, którą skutecznie wykorzystał Mazurek. W 84 minucie po rzucie rożnym Michałowo omal nie zdobyło bramki. Za to ta sztuka udała się gospodarzom. W 86 minucie dobre podanie przed polem karnym dostaje Wojno, mija obrońcę i pewnie kieruje futbolówkę do bramki rywala co sprawiło ogromną radość na trybunach. W ostatnich minutach było nadal gorąco i kilka okazji do zmiany wyniku. Na szczęście skończyło się na wygranej gospodarzy.

Największą wartością sobotniego meczu są trzy punkty. O samej grze i nerwach do ostatniego gwizdka trzeba szybko zapomnieć. Teraz przed Warmią wyjazd do Szczuczyna na derby powiatu w sobotę o godz. 13.oo.

WJ

WARMIA GRAJEWO -KS MICHAŁOWO 3 : 2 (1:0).

Bramki: 1 :0-Paweł Kossyk 19 karny, 1 : 1 -Kamil Sakowicz 50, 1 : 2 – Dawid Śliwowski 58, 2 : 2 – Arkadiusz Mazurek 80, 3 : 2 – Łukasz Wojno 86.

WARMIA: Święciński – Polak, Mazurek, Śleszyński, Dzierzgowski (68 Wojno), Kossyk, Nikolaichuk (46 Mikucki), Skalski (73 Chmielewski), Edison, Zaniewski (59 Kondratowicz), P. Sobolewski (51 Tuzinowski).Trener:Paweł Sobolewski.

MICHAŁOWO: Tomkiel – Dawidowicz, Antonowicz (85 Bohdziel) , Korotkiewicz (89 Bieliński), Małyszko, Sakowicz (90 Trofimczuk), Zabrocki, Szadłowski, Roszkowski, Koźlik, Śliwowski (76 Rogowski). Trener: Grzegorz Szymański.

Żółte kartki: Polak, P. Sobolewski (Warmia) – Korotkiewicz, Roszkowski, Koźlik (Michałowo).

Sędziowali: Jakub Kaseja jako główny oraz Robert Dąbrowski i Mateusz Dzwonkowski (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).