X Piknik z Folklorem

Piknik z folklorem 22.06 (16).JPG

Dziś, 22 czerwca, grajewianie bawili się na corocznym Pikniku z Folklorem. Była to szczególna, bo już dziesiąta edycja tego wydarzenia w naszym mieście. Piknik tradycyjnie miał odbyć się na terenach zielonych przy Grajewskiej Izbie Historycznej, jednak ze względu na warunki atmosferyczne organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu imprezy o Grajewskiego Centrum Kultury. Piknik z Folklorem, jak zawsze, był wyjątkowym świętem pełnym muzyki, tańca i pozytywnej energii.

Uroczystego rozpoczęcia imprezy dokonał Maciej Bednarko Burmistrz Miasta Grajewo wspólnie z Tomaszem Dudzińskim Dyrektorem Grajewskiego Centrum Kultury oraz Piotr Witaszczyk wiceprzewodniczący ds. zespołów folklorystycznych i festiwali z polskiej sekcji Międzynarodowej Organizacji Sztuki Ludowej (IOV).

Na scenie wystąpiły trzy grupy wiekowe Zespołu Pieśni i Tańca "Grajewianie", których występy wzbudziły zachwyt i podziw publiczności. Ponadto gościnnie wystąpił zespół LZA "Promni" SGGW Warszawa oraz Zespół folklorystyczny z Niemiec.

W pikniku udział wziął także Paweł Krutul Wicewojewoda Podlaski, Wojciech Grochowski Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, Kazimierz Gwiazdowski Poseł na Sejm RP, Maria Gwiazdowska Wicestarosta Powiatu Grajewskiego ora Monika Stefańska Przewodnicząca rady Miasta Grajewo.

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Grajewo, Grajewskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca "Grajewianie", Intermarche oraz Multicco Group.

 

Aktualności

Powrót na początek strony