ZAKOŃCZYŁA SIĘ BUDOWA BUDYNKU KOMUNALNEGO W GRAJEWIE

Ilustracja do artykułu pl_1.jpg

W dniu 20 sierpnia 2019 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Grajewie udzielił Miastu Grajewo pozwolenia na użytkowanie budynku komunalnego przy ul. Targowej na os. Południe. Tym samym zakończyła się realizacja przedsięwzięcia dofinansowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie ze środków Funduszu Dopłat.

W ramach przedsięwzięcia wybudowany został czterokondygnacyjny, dwuklatkowy wielorodzinny budynek mieszkalny. Powstały 32 lokale socjalne (jedno-, dwu- i trzypokojowe mieszkania, w tym jedno mieszkanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo) wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu gminy niestanowiące lokali socjalnych o łącznej powierzchni użytkowej lokali 1362,32 m2. Mieszkania zostały wyposażone w podstawowe urządzenia sanitarne: zlewozmywak na szafce, umywalkę, kabinę z brodzikiem, sedes. W kuchni znalazła się kuchnia gazowa z piekarnikiem elektrycznym oraz butla gazowa. Teren wokół budynku został zagospodarowany, powstały miejsca postojowe z ciągiem pieszo-jezdnym, chodnik oraz plac gospodarczy i zieleń.

Koszt zadania pn. „Budowa budynku komunalnego przy ul. Targowej w Grajewie” wyniósł 4.817.951,85 zł, w tym wkład własny Miasta Grajewo w wysokości 3.232.139,33 zł oraz finansowe wsparcie z Funduszu Dopłat 1.585.812,52 zł.

Powrót na początek strony