ŁKS 1926 - WARMIA

To będzie ważny tydzień dla piłkarzy WARMII Grajewo. W sobotę 24 października o 19:26 w Łomży nasz zespół zmierzy się z ŁKS 1926 a za tydzień w Grajewie z liderem tabeli – TUREM Bielsk Podlaski. Oba zespoły przed bieżącym sezonem uznawane były za głównych faworytów do wygrania naszej ligi.

Kluby z Łomży, po bardzo dalekim od oczekiwań poprzednim pół-sezonie w którym zajął dopiero 11 miejsce w tabeli, był bardzo aktywny w letnim okienku transferowym. Zapowiadana przez władze tego klubu walka o awans do III ligi skusiła do gry w ŁKS kilka nazwisk solidnych i cenionych na Podlasiu zawodników w tym Tomasza Dzierzgowskiego, który przeszedł do Łomży z WARMII (i z futsalowego SŁONECZNEGO STOKU Białystok). Oprócz niego do ŁKS 1926 przybyli m.in. tacy piłkarze jak bramkarz Kamil Ulman, Dawid Ostaszewski, Mateusz Jastrzębski i Kamil Tomczyk. Można powiedzieć, że nastąpiła wymiana połowy zespołu, ale efekty - póki co - są takie… średnie. ŁKS jest po 12 meczach siódmy w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Ofiarą wyników odbiegających od oczekiwań stał się grający trener Robert Speichler, którego zarząd ŁKS pożegnał w połowie września. Zastąpił go wychowanek klubu z Łomży (znany też z występów w WARMII w sezonie 2004/2005) Tomasz Staniórski. W pięciu ligowych meczach rozegranych pod wodzą nowego trenera ŁKS jeszcze nie przegrał.

W jedynym rozegranym meczu w ubiegłym sezonie 9 listopada ub. roku wygrała WARMIA 4:1. Tym razem na pewno nie będzie tak łatwo. ŁKS mierzy wysoko i chce odrobić straty do czołówki.

W kadrze naszego zespołu na mecz w Łomży na pewno zabraknie Wojtka Koszczuka i Dawida Kondratowicza. Wracają do zespołu Arkadiusz Bogdaniuk (po kontuzji) i Kamil Randzio (po pauzie za żółte kartki).

Relację tekstową z meczu w Łomży tradycyjnie przeprowadzimy na stronie http://kswarmiagrajewo.pl w zakładce Relacje Live. Zapraszamy w sobotę od 19:26.

Autor: Janusz Szumowski