WARMIA - JAGIELLONIA II (środa 15:45)

WARMIA - JAGIELLONIA II PLAKAT.jpg

W środę 30 września o 15:45 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego WARMIA Grajewo podejmie JAGIELLONIĘ II Białystok w meczu 1/8 rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu woj. podlaskiego.

 

Los nie był łaskawy dla grajewian. Rezerwy „Jagi”, grające obecnie w III lidze w tym sezonie radzą sobie najlepiej spośród podlaskich trzecioligowców. Po ośmiu kolejkach podopieczni trenera Wojciecha Kobeszko zajmują 11 miejsce wśród 22 zespołów z dorobkiem 10 punktów mając do rozegrania zaległy mecz z RUCHEM Wysokie Mazowieckie. Ten wynik zespół z Białegostoku osiągnął bez większej pomocy zawodników z pierwszego zespołu. Spośród znanych z ekstraklasy zawodników w rezerwach w tym sezonie wystąpili jedynie Bida, Bortniczuk, Dziekoński, Kadlec i Wyjadłowski a także Węglarz i Jan Pawłowski.

O sile rezerw JAGIELLONII ostatnio przekonaliśmy się dwukrotnie. W sierpniu ub. roku w IV lidze przegraliśmy w Białymstoku aż 2:10 w meczu, w którym skład JAGIELLONII tak naprawdę tworzyli zawodnicy pierwszego zespołu. W sparingu rozegranym 25 lipca w Grajewie rezerwowa „Jaga” już bez pomocy graczy z ekstraklasy gładko pokonała nas 5:0.

 

Dla WARMII będzie to pierwszy mecz w tegorocznej edycji Pucharu Polski. W 1/16 nasz zespół wygrał walkowerem z HETMANEM Białystok, który nie przyjechał na mecz. JAGIELLONIA II w poprzedniej rundzie „rozstrzelała” amatorski zespół HURTOWNIA KROKUS Białystok aż 16:0.

 

To wszystko ewidentnie pokazuje kto jest faworytem środowego spotkania. Tyle, że rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami. Wiele razy teoretycznie słabsze zespoły potrafiły wyeliminować te mocniejsze. Historia pucharowych spotkań WARMII z rezerwami JAGIELLONII jest długa. W ostatnich 20 latach spotykaliśmy się trzykrotnie:

 

SEZON 2003/2004

Finał Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego

16.06.2004 Grajewo, Stadion Miejski

WARMIA Grajewo – JAGIELLONIA II Białystok 4:1 

Bramki: Paweł Surynowicz 11’, 65’, Kamil Jackiewicz 63’, Sylwester Janowski 81’ (rzut karny) – Tomasz Tupalski 52’

 

SEZON 2006/2007

1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego

18.04.2007 Białystok, stadion przy ul.Jurowieckiej

JAGIELLONIA II Białystok - WARMIA Grajewo 2:0

Bramki: Wojciech Kobeszko 1’, Marcin Dworzańczyk 43’

 

SEZON 2016/2017

1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego

10.05.2017 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - JAGIELLONIA II Białystok        

Bramki: Kamil Randzio 7’, 58’, Damian Zubowski 17’

 

Nasz zespół po dobrym meczu w Suwałkach zapowiada walkę. Czy będzie nas stać na wyeliminowanie drużyny, która jest faworytem tego meczu i całej edycji okręgowego Pucharu Polski? Dowiemy się już w środę.

Serdecznie zapraszamy na mecz. Zasady wstępu są takie same jak na ligowe spotkania:

Ceny biletów: 8 zł – bilet normalny i 4 zł – bilet ulgowy. Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny. Osoby uprawnione do korzystania z parkingu za trybuną prosimy o kierowanie się do bramy od ul. Partyzantów ze względu na remont ul. Piłsudskiego. Nie zmienia się wejście dla pozostałych osób – bramka od ul. Piłsudskiego przy budynku biura Klubu.

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.pl

http://facebook.com/warmia

http://www.youtube.com/c/KSWARMIAGrajewo

Nadchodzące wydarzenia

Powrót na początek strony