WARMIA - KRYPNIANKA (sobota 1.10. godz. 16:00)

W najbliższą sobotę 1 października o godzinie 16:00 piłkarze WARMII Grajewo podejmą przed własną publicznością zespół KRYPNIANKI Krypno. Będzie to mecz w ramach 10 kolejki ligowych spotkań sezonu 2022/2023 rozgrywek podlaskiej IV ligi.

krypnianka(1).jpg

Zespół z Krypna obecnie zajmuje jedenastą pozycję w tabeli i dotąd zgromadził 9 punktów. Po trzech kolejkach spotkań rundy jesiennej KRYPNIANKA miała trzy porażki, ale kryzys najwyraźniej został zażegnany. Nieznaczna porażka w Suwałkach z WIGRAMI 1:2, wyjazdowe remisy w Siemiatyczach i Michałowie a przede wszystkim wysokie 4:1 zwycięstwo w Szepietowie ze SPARTĄ 1951 dowodzą, że zespołu z Krypna nie wolno lekceważyć, bo na wyjazdach zdobył ponad połowę swoich punktów! Przed sezonem do drużyny trenera Łukasza Kropiwnickiego dołączyło trzech niezwykle doświadczonych zawodników: Mateusz Butkiewicz, Michał Osypiuk i Wojciech Zalewski. W Krypnie pojawił się też testowany zimą w WARMII napastnik Patryk Ołów, który wiosnę spędził w Szepietowie. W ostatniej kolejce KRYPNIANKA przegrała na własnym stadionie z WISSĄ Szczuczyn 0:3.

 

Oto bilans spotkań WARMII z KRYPNIANKĄ w ostatnich sezonach:

 

– Sezon 2019/2020 2:2 (w)

– Sezon 2020/2021 2:0 (w) 2:2 (d)

– Sezon 2021/2022 2:3 (d) 7:1 (w)

Razem: 5 meczów, 2 zwycięstwa WARMII, 2 remisy i jedna porażka. Bilans bramkowy: 15-8 na korzyść grajewian. W ubiegłym sezonie przegraliśmy z KRYPNIANKĄ na własnym boisku ale zrewanżowaliśmy się wiosną wygrywając aż 7:1 w Krypnie.

W naszym zespole w sobotę szykuje się pierwsza kartkowa pauza – po czwartym upomnieniu otrzymanym w Siemiatyczach nie zagra Mateusz Tuzinowski (5 meczów w tym sezonie i aż 4 żółte kartki). Do kadry meczowej prawdopodobnie powróci już Maciej Polak.

Zapraszamy na sobotni mecz – początek o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie.

 

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.pl

http://facebook.com/warmia

http://www.youtube.com/c/KSWARMIAGrajewo

Nadchodzące wydarzenia

Powrót na początek strony