Spotkanie z podróżniczką Aleksandrą Świstow

Muzeum Mleka w Grajewie, oddział Grajewskiego Centrum Kultury serdecznie zaprasza na spotkanie z podróżniczką Aleksandrą Świstow „To my jesteśmy obcy, a nie kraje”

Spotkanie z podróżniczką Aleksandrą Świstow.png

Muzeum Mleka w Grajewie, oddział Grajewskiego Centrum Kultury serdecznie zaprasza na spotkanie z podróżniczką Aleksandrą Świstow „To my jesteśmy obcy, a nie kraje”

16 marca 2024 r. godz. 11:00

(ul. Konstytucji 3 Maja 36)

 

Podróżowanie jest silnym motorem przemian gospodarczych i kulturowych. Nie jest obojętne ani dla środowiska naturalnego, ani dla społeczności, które odwiedzamy. To ważne, aby starać się ograniczać negatywny wpływ na naszą planetę w podróży, unikać atrakcji, które są przyczyną cierpienia ludzi i zwierząt, podróżować bardziej świadomie i odpowiedzialnie, z szacunkiem i próbą zrozumienia miejsc i kultur, które nas goszczą. Konkretne przykłady, prawdziwe historie z podróży i kulis turystycznego biznesu.

 

Aleksandra Świstow – dziennikarka, menadżerka, przedsiębiorczyni od lat związana z branżą turystyczną, pasjonatka podróży, miłośniczka gór, wpatrywania się w morze i odnajdywania dróg w zaułkach nieznanych kultur. Autorka popularnego bloga podróżniczego Pojechana i książki "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin". Laureatka Travelerów National Geographic Polska w kategorii Blog Roku w 2015 roku. Przez ponad 2 lata zgłębiała niuanse chińskiej kultury jako mieszkanka Państwa Środka, zjeździła wzdłuż i wszerz kraje Azji Południowo-Wschodniej z plecakiem i jako rozgadana pilotka wycieczek, przez prawie 8 miesięcy mieszkała w namiocie na dachu samochodu jadącego po drogach i bezdrożach Ameryki Południowej. Wróciła i... rozmyśla, gdzie ruszyć dalej.

Wstęp wolny!

CTM-MM

Nadchodzące wydarzenia

Powrót na początek strony