WARMIA - GRABÓWKA w sobotę o 16:00

grabowka.jpg

Po dwóch wysokich zwycięstwach nad drużynami z dołu tabeli, w najbliższą sobotę WARMIĘ czeka mecz z KS Grabówka - zespołem z czołówki podlaskiej IV ligi. Drużyna z podbiałostockiej miejscowości jest rewelacją rozgrywek. Beniaminek, który w ubiegłym sezonie z dużą przewagą nad rywalami awansował z Klasy Okręgowej, po dwudziestu rozegranych meczach z dorobkiem 34 punktów zajmuje wysokie piąte miejsce. O sile tego zespołu przekonaliśmy się jesienią, gdy przegraliśmy aż 2:4 w jedynym dotąd rozegranym meczu pomiędzy oboma klubami.

W przerwie zimowej w Grabówce doszło do kilku zmian. Nie ma już w klubie tureckiego bramkarza Yavuza. Do WISSY Szczuczyn odszedł Wojciech Kukliński, do Michałowa Kamil Gryko a do OLIMPII Zambrów Damian Maksymowicz. Nowym bramkarzem Grabówki został Michał Nos z TURA Bielsk Podlaski. Z Białej Podlaskiej pozyskano Michała Pyrkę. Ciekawostką jest, że w kadrze KS Grabówka jest też dwóch wychowanków WARMII – Szymon Kuczyński i Jakub Drozdowski. Obaj uczą się w Białymstoku i kontynuują grę właśnie w podbiałostockim klubie. W ostatnim meczu ligowym podopieczni Marcina Banickiego wygrali 4:0 z HETMANEM Białystok a jednego z goli zdobył właśnie Kuczyński. Po ubytkach kadrowych wiosną Grabówka gra w kratkę – zaczęła od porażki w Mońkach 0:3. Później był remis 1:1 z ORŁEM Kolno u siebie, wygrana w Szepietowie 2:1 i porażka 2:5 w Michałowie (gol Jakuba Drozdowskiego). W tym ostatnim meczu zespół z Grabówki prowadził już 2:0, ale ostatecznie jednak wysoko uległ drużynie z Michałowa.

 

Grabówka świetnie sobie radzi w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. Wiosną wygrała na wyjeździe 2:0 z MOSP Białystok a w minioną środę pokonała w Mielniku MKS 4:1 i obok TURA Bielsk Podlaski, RUCHU Wysokie Mazowieckie i JAGIELLONII II Białystok awansowała do półfinału tych rozgrywek. Najlepszym zawodnikiem naszych najbliższych rywali jest Michał Domański. Wychowanek WISŁOKI Dębica i były gracz m.in. JAGIELLONII, STALI Rzeszów i RUCHU Wysokie Mazowieckie zdobył w tym sezonie ligowym 12 bramek dla beniaminka (aż 3 z nich w jesiennym meczu z WARMIĄ!).

 

W naszym zespole po meczu w Krypnie kilku zawodników (Edison, Kossyk, Dzierzgowski) jest solidnie poturbowanych i ich występ w sobotnim meczu stoi pod dużym znakiem zapytania. Na pewno zabraknie w składzie WARMII kontuzjowanych Dawida Skalskiego i Mateusza Tuzinowskiego. Za żółte kartki musi w sobotę pauzować będący ostatnio w dobrej dyspozycji Dawid Kondratowicz. Zapowiada się więc niestety poważne osłabienie naszej drużyny, ale też szansa na grę dla dublerów.

 

Mecz z KS Grabówka rozpocznie się w sobotę 23 kwietnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Wcześniej, o godzinie 11:00 na boisku przy dawnym klubie HADES nasz zespół rezerw zagra z rezerwami PROMIENIA Mońki w rozgrywkach A Klasy. Serdecznie zapraszamy na oba spotkania!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.pl

http://facebook.com/warmia

http://www.youtube.com/c/KSWARMIAGrajewo

 

Nadchodzące wydarzenia

Powrót na początek strony