Warmia - Promień w piątek o 18:00

Po dokładnie 279 dniach piłkarze WARMII Grajewo rozegrają znowu ligowy mecz w Grajewie. Nietypowo, bo w piątek o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego nasz zespół podejmie PROMIEŃ Mońki.

Ilustracja do artykułu promień.jpg

Będzie to dla WARMII inauguracja sezonu 2020/2021 rozgrywek IV ligi podlaskiej. W pierwszej kolejce grajewianie mieli zmierzyć się w Sokółce z SOKOŁEM 1946. Nasi przeciwnicy zgłosili jednak problem związany z ich zbyt wąską kadrą i poprosili o przełożenie spotkania.  SOKÓŁ na sobotni mecz miałby zaledwie 10 zawodników. W tej sytuacji zamiast łatwo zdobyć punkty ewentualnym walkowerem zdecydowaliśmy się w duchu rywalizacji fair play przychylić do prośby klubu z Sokółki i zgodzić się na przełożenie spotkania. Odbędzie się ono 23 września, ale nie na wyjeździe, lecz u nas w Grajewie.

Mecz z PROMIENIEM miał pierwotnie odbyć się w sobotę 15 sierpnia, lecz w tym przypadku też nasz Klub zgodził się przenieść termin meczu na piątek. W sobotę jeden z zawodników z Moniek zawiera związek małżeński i stąd prośba PROMIENIA o przełożenie meczu. Nie chcemy wykorzystywać osłabienia rywali. Chcemy i zawsze będziemy podkreślając to rywalizować w duchu fair play.

 

Nasi najbliżsi rywale w pierwszej kolejce dość niespodziewanie stracili punkty na własnym boisku, choć w meczu z CRESOVIĄ Siemiatycze wydawali się być faworytem. Tymczasem po zdobyciu prowadzenia przez Macieja Odyjewskiego w 68 minucie goście wyrównali 5 minut przed końcem spotkania i mecz zakończył się remisem 1:1. W przerwie letniej do PROMIENIA dołączył bramkarz Norbert Jendruczek, który ostatnio bronił w KRYPNIANCE Krypno oraz w futsalowym, ekstraklasowym MOKS SŁONECZNY STOK. Zespół trenera Dariusza Szklarzewskiego w poprzednim, zakończonym po rundzie jesiennej sezonie zajął wysokie siódme miejsce. W jedynym meczu ubiegłego sezonu, jaki odbył się między zespołami WARMII i PROMIENIA wygrali grajewianie 1:0 po golu Krystiana Wójcickiego. Liderem drużyny z Moniek jest niezwykle skuteczny napastnik Piotr Bondziul i na tego zawodnika nasza defensywa musi w piątek mocno uważać.

 

Kadrę naszego zespołu w rundzie jesiennej będą tworzyć następujący zawodnicy:

BRAMKARZE: Łukasz Sobolewski (22 l., wychowanek), Filip Święciński (18 l., wychowanek)

OBROŃCY: Marcin Arciszewski (34 l, wychowanek, PŁOMIEŃ Ełk), Edison Fernandes da Silva Junior (31 l, MKS Mława, BRA), Wojciech Koszczuk (25 l, wychowanek), Maciej Krupa (22 l, wychowanek), Kuba Kwieciński (17 l, wychowanek), Kami Randzio (30 l, wychowanek), Janusz Stankiewicz (34 l, ROMINTA Gołdap)

ROZGRYWAJĄCY: Filip Chmielewski (17 l, wychowanek), Jakub Drozdowski (17 l, wychowanek ), Paweł Górski (30 l, wychowanek), Rafał Hołtyn (17 l, wychowanek), Dominik Kukliński (17 l, wychowanek), Mateusz Marczykowski (20 l, wychowanek), Marcin Mikucki (27 l, wychowanek), Aleksander Popławski (29 l, BIEBRZA Goniądz, BLR), Norbert Sienkiewicz (16 l, wychowanek), Paweł Sypytkowski (25 l, wychowanek, GEDANIA Gdańsk), Kacper Śleszyński (17 l, wychowanek), Mateusz Tuzinowski (26 l, wychowanek, WDA Lipusz)

NAPASTNICY: Arkadiusz Bogdaniuk (22 l, BIEBRZA Goniądz), Dawid Kondratowicz (20 l., POJEZIERZE Prostki), Kacper Niebrzydowski (17 l, wychowanek), Krystian Wójcicki (19 l, wychowanek, MOSP Białystok)

W porównaniu z początkiem ubiegłego sezonu zaszły następujące zmiany:

ODESZLI: Tomasz Dzierzgowski (ŁKS 1926 Łomża), Mateusz Cybulski, Hubert Mściwujewski, Dariusz Bieńkowski (przerwali treningi), Marcel Formejster (PIŁKAWKA Białystok), Przemysław Zarzecki (TWIERDZA Kobylany, wyjazd na studia), Piotr Chyliński (POJEZIERZE Prostki), Paweł Drażba (MAMRY Giżycko)

PRZYBYLI: Arkadiusz Bogdaniuk, Aleksander Popławski (BIEBRZA Goniądz), Kuba Kwieciński, Jakub Drozdowski, Rafał Hołtyn, Dominik Kukliński, Norbert Sienkiewicz (z zespołu juniorów)

 

Na piątkowy mecz trener Andrzej Olszewski powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników. Trenują z zespołem niedawni rehabilitanci: Paweł Sypytkowski i Kacper Śleszyński. Obaj powinni być już brani pod uwagę przy ustalaniu meczowej 18-tki.

 

To będzie pierwszy mecz ligowy w Grajewie od czasu rozpoczęcia pandemii koronawirusa COVID-19. Informujemy, że w związku z koniecznością zachowania należytej ostrożności prosimy o zapoznanie się z poniższymi wytycznymi oraz przestrzeganie wprowadzonych reguł w celu maksymalnego zapewnienia Państwu bezpieczeństwa:

 

- Wejście na stadion to świadoma akceptacja przez kibica ryzyka związanego z zagrożeniami COVID-19.

- Służby porządkowe przy wejściu na stadion będą dokonywały pomiaru temperatury osób wchodzących na mecz.

- Obowiązkowe dla wszystkich kibiców jest używanie maseczek zakrywających usta i nos. Wejście i przemieszczanie się po terenie stadionu bez maseczki będzie niemożliwe. Z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich kibiców, Klub odmówi zgody na wejście na mecz osobie, która nie zakryje ust i nosa.
- Każdy kibic wchodzący na mecz jest zobowiązany do dezynfekcji rąk przy wejściu na teren stadionu.
- Obowiązkowe jest zachowanie maksymalnie możliwych odległości od innych kibiców przy wejściu oraz przez cały czas pobytu na stadionie.

- Prosimy o stosowanie się do komunikatów spikera.

 

Zapraszamy Państwa na sobotnią inaugurację sezonu. Początek meczu WARMIA – PROMIEŃ w piątek o godzinie 18:00.
Ceny biletów pozostają bez zmian: 8 zł – bilet normalny i 4 zł – bilet ulgowy. Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny.

Licznej grupie byłych, zasłużonych dla Klubu zawodników stale otrzymujących karty wstępu przypominamy o możliwości odbioru kart w kasie Klubu przed meczem. Zachęcamy do nabywania biletów w przedsprzedaży. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel 86 2723853. Kasa biletowa będzie czynna w piątek już od godziny 15:00

 

 

Oto terminarz meczów zaplanowanych do rozegrania w Grajewie

  • 14.08.2020 (piątek)        godz. 18:00         „WARMIA" Grajewo –  „PROMIEŃ" Mońki        
  • 22.08.2020 (sobota)      godz. 16:00          „WARMIA" Grajewo –  MOSP Białystok
  • 05.09.2020 (sobota)      godz. 16:00          „WARMIA" Grajewo  - K.S. Michałowo
  • 19.09.2020 (sobota)      godz. 15:00          „WARMIA" Grajewo  – „HETMAN" Białystok
  • 23.09.2020 (środa)        godz. 16:30          „WARMIA" Grajewo – „SOKÓŁ 1946" Sokółka
  • 03.10.2020 (sobota)      godz. 15:00          „WARMIA" Grajewo –  M.K.S. Mielnik
  • 17.10.2020 (sobota)      godz. 15:00          „WARMIA" Grajewo – „DĄB" Dąbrowa Białostocka
  • 31.10.2020 (sobota)      godz. 14:00          „WARMIA" Grajewo – „TUR" Bielsk Podlaski
  • 11.11.2020 (środa)        godz. 13:00          „WARMIA" Grajewo –  „WISSA" Szczuczyn

 

 

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.pl

http://facebook.com/warmia

http://www.youtube.com/c/KSWARMIAGrajewo

Nadchodzące wydarzenia

Powrót na początek strony