Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” dwutygodnika „Wieści Podlaskie”

Z ofertą 11 uczelni z Białegostoku, Ełku Lublina, Łomży, Olsztyna i Warszawy będzie można zapoznać się w godzinach 10 – 13 w Zespole Szkół nr 1 w Grajewie przy ul. Mickiewicza 3.

plakat Uczelnie w Powiecie 2024.jpg

Wyższe uczelnie na wyciągnięcie ręki

Już wkrótce tegoroczni maturzyści staną przed najważniejszą w ich życiu decyzją, wyborem kierunku dalszego kształcenia się. Pomóc im w tej decyzji może odwiedzenie stoisk w trakcie Prezentacji Edukacyjno-Doradczych „Uczelnie w Powiecie”.  To wydarzenie edukacyjno-informacyjne adresowane jest do maturzystów i uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego organizatorem jest dwutygodnik „Wieści Podlaskie”, a wspomagają go w tym starostowie ośmiu powiatów i burmistrzowie miast. Jest organizowane od dwudziestu lat z myślą o młodzieży ze wsi, małych miasteczek i miast powiatowych. Dla tych, którzy szukają uczelni i kierunku studiów, który będzie odpowiadał ich zainteresowaniom stwarzają one świetną okazję do dowiedzenia się w rozmowie z przedstawicielami uczelni wielu przydatnych rzeczy, m.in.

  • jak zwiększyć swoje szanse dostania się na wymarzony kierunek,
  • jakie oferty mają uczelnie w regionie,
  • co do zaoferowania mają szkoły prócz przedmiotów obowiązkowych.

A ci, którzy mają już swój plan i wiedzą co chcą robić po ukończeniu studiów, rozmowy prowadzone w trakcie Prezentacji pozwalają przemyśleć wcześniejszy wybór kierunku dalszej nauki, zorientować się  jakie są możliwości znalezienia zatrudnienia, przedyskutować wątpliwości, czy jak często podkreślają uczniowie, stworzyć swój plan „B”.

Zdecydowana większość maturzystów doskonale rozumie, że dobrze wybrana szkoła to połowa sukcesu w karierze edukacyjnej każdego człowieka. I w tym wyborze obecność na targach może im pomóc.

Serię tegorocznych Prezentacji rozpoczęliśmy 19 lutego br. w Siemiatyczach. Cykl tegorocznych Prezentacji zakończymy w piątek, 1 marca w Grajewie. Z ofertą 11 uczelni z Białegostoku, Ełku Lublina, Łomży, Olsztyna  i Warszawy będzie można zapoznać się w godzinach 10 – 13 w  Zespole Szkół nr 1 przy ul. Mickiewicza 3

Organizatorami  Prezentacji są: redakcja dwutygodnika „Wieści Podlaskie” i Starosta Grajewski.  Patronat honorowy nad imprezą objęli: Starosta Grajewski i Burmistrz Miasta Grajewo.

"Wieści Podlaskie"

Nadchodzące wydarzenia

Powrót na początek strony