„Przy kawie i muzyce” – Kuba Blokesz

Wystąpi KUBA BLOKESZ w recitalu „Liga Mistrzów i Wiersze (Pod)różne”. Wstęp po okazaniu darmowej wejściówki. Wejściówki do odbioru w GCK.

Przy kawie... - 3.12.2022.jpg

Grajewskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na spotkanie „Przy kawie i muzyce”

3 grudnia 2022 r. godz. 17:00

Grajewska Izba Historyczna

(Grajewo, ul. Legionistów 9)

Wystąpi KUBA BLOKESZ w recitalu „Liga Mistrzów i Wiersze (Pod)różne”.  Wstęp po okazaniu darmowej wejściówki. Wejściówki do odbioru w GCK.

Liczba miejsc ograniczona.

 

KUBA BLOKESZ

Ślązak mieszkający w Warszawie. Śpiewa piosenki napisane przez siebie, tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieodmiennie towarzyszy mu gitara. Laureat kilkunastu festiwali piosenki. Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia oraz transmitowanych w TVP (2011-2016). Autor cotygodniowej audycji "60do40" w Radiu Rzeszów (2021), gdzie eksplorował świat piosenek z tekstem nieco ważniejszym od muzyki.

„Wiersze (pod)różne” to zestaw piosenek różnych. Mieszają się tutaj autorzy tekstów, reprezentujący odmienne spojrzenie na świat; tematy, dotykające rzeczy ważnych, ale i błahych, czy kompozycje, niosące spokojne melodie albo bardziej zadziorne rytmy. „Wiersze (pod)różne” mają również aspekt podróżniczy: czysto geograficzny (teksty pochodzą m.in. z Ukrainy i Czech), jak i opisujący wymagającą podróż w stronę drugiego człowieka – i wreszcie – w głąb samego siebie. W okresie przełomu roku i czasu przeróżnych świąt zabrzmią też utwory nastrojowe, tworzące uroczysty klimat trwających dni.

GCK

Nadchodzące wydarzenia

Powrót na początek strony