Świętujemy 100-lecie w SP 4

Oficjalne uroczystości związane z obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie zostały zaplanowane na dwa dni: 9 i 11 listopada 2018 r.

Ilustracja do artykułu swietujemy.PNG

Zintegrowany program obchodów na dzień  9 listopada 2018 r. (piątek) obejmował:
    • Wystawa planszowa  o odzyskaniu niepodległości z grajewskimi akcentami.
   • Lekcja otwarta z historii  pt. „Odzyskanie Niepodległości” w klasach VIII a i VIII d prowadzona przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku Dianę Maksimiuk
    • Apel ph. „Kochamy Polskę” z udziałem gości, nauczycieli i uczniów
    • Przejście gości i całej społeczności szkolnej na boisko „Orlik”
    • Wprowadzenie pocztu sztandarowego szkoły
    • Wspólne odśpiewanie hymnu państwowego „Mazurek  Dąbrowskiego”
    • Akademia objęta Patronatem  Burmistrza Miasta Grajewo z udziałem dzieci z oddziałów przedszkolnych, Zuchów i członków grajewskiego Klubu Seniora
    • Koncert Pieśni Patriotycznych – uczestnicy: nauczyciele oraz pracownicy czynni i emerytowani
    • Wręczenie nagród laureatom konkursów: „Najpiękniejszy kotylion patriotyczny”, „Strofy o Niepodległej”, „Jak pieśń wojskowa stała się hymnem”.
   
    W niedzielę 11 listopada uczestniczyliśmy w miejskich obchodach 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szkołę reprezentowali: poczet sztandarowy, Dyrekcja, nauczyciele oraz zuchy i harcerze.
    Z kolei o godzinie 15.00 na stadionie przy Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie odbyła się sztafeta biegowa „100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości” objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Grajewo z udziałem społeczności szkolnej i grajewian. Bieg rozpoczęli motocykliści, przejeżdżając swoimi maszynami rundę honorową na stadionie w otoczeniu barw narodowych. W biegu uczestniczyło 422 zawodników: uczniowie z rodzinami, harcerze, przedstawiciele władz samorządowych i grajewskich placówek, radni, nauczyciele wychowania fizycznego, członkowie Klubu Sportowego „Maratonka”, którzy łącznie przebiegli 250 800 m. Uczestnicy otrzymali od Burmistrza Miasta Grajewo Dariusza Latarowskiego okolicznościowe dyplomy. Po biegu zawodnikom zapewniono gorącą herbatę i bigos.

Nadchodzące wydarzenia

Powrót na początek strony