Wystawa malarstwa Barbary Skąpskiej

Wystawa malarstwa Barbary Skąpskiej „Malarskie inspiracje”

Skąpska_plakat_4.jpg

Grajewska Izba Historyczna, oddział Grajewskiego Centrum Kultury oraz Autorka serdecznie zapraszają na wernisaż malarstwa Barbary Skąpskiej, pod tytułem „Malarskie inspiracje”,  który odbędzie się

25 listopada 2023 r. godz. 11:00

Grajewska Izba Historyczna

(ul. Legionistów 9)

 

Barbara Skąpska

Urodzona Krakowianka, przez przypadek Warszawianka. Z wykształcenia geograf-hydrolog UJ, a teraz dodatkowo profesjonalnie przygotowana do zarządzania instytucjami kultury na UW Wydział Zarządzania PSM ART. Dzieli się swoja pasją z dziećmi oraz seniorami, prowadząc warsztaty malarskie i rękodzielnicze. Podejmuje próby odtwarzania kultury materialnej dawnych mieszkańców Mazur. Maluje od 2006 dla zaspokojenia potrzeby obcowania ze sztuką, a potrzeba wzięcia do ręki pędzla tkwiła w niej przez wiele lat.  Maluje kwiaty, pejzaże i martwe natury. Czasami modelem jest zaobserwowany widok czy jego detal, a czasem fotografia lub dzieło wielkiego malarza. Malarstwo jest dla niej radością, czasem frustracją, ale przede wszystkim wielką, wspaniałą przygodą, podróżą w inny wymiar.

W 2021 wydała album z lat 2006-2021  pt. „Bajka, Basia, Baśka” i prezentowała go na wernisażu w „Galerii na Tarasie Sztuki w -Centrum Kultury Wilanów w Warszawie.

Jest członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków.

GIH

Nadchodzące wydarzenia

Powrót na początek strony