Bieg Wilka 2022

BIEG WILKA NA NOWEJ TRASIE. Regulamin Biegu Wilka 2022 - zapraszamy na Bieg już 7 maja 2022 r.

logo Bieg Wilka 2022.jpg

BIEG WILKA NA NOWEJ TRASIE

    Po  przerwie spowodowanej pandemią COVID – 19 wraca w pełnej okazałości Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka. Poza Biegiem Głównym odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży oraz przygotowano zupełnie nowe trasy dla wszystkich uczestników. Pobiegną oni 7 maja.

    Impreza ta  wpisała się  w życie nie tylko naszego miasta. I mimo że mamy trochę czasu, to trwają już intensywne prace organizacyjne. Wtajemniczeni wiedzą, że chodzi o przygotowanie trasy, zapewnienie odpowiednich środków finansowych od sponsorów, zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. A sporo pracy mają działacze Klubu Sportowego Maratonka, bo to na nich spada najwięcej czynności w okresie przygotowania Biegu Wilka. Na czele Komitetu Organizacyjnego stoi Dariusz Latarowski - Burmistrz Grajewa. Tradycyjnie Patronat Honorowy sprawuje Marszałek Województwa Podlaskiego – Artur Kosicki oraz Starosta Grajewski i Burmistrz miasta.

    W tym roku organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu tras na tereny między Muzeum Mleka i Pływalni Miejskiej przy ul. Konstytucji 3 Maja. W przyszłości na potrzeby Biegu wykorzystane będzie boisko lekkoatletyczne przy SP 4. Bieg Główny na dystansie ok. 10 000 m wystartuje z parkingu obok obu placówek. Następnie biegacze pobiegną chodnikiem ulicy Ekologicznej i skręcą w kierunku Kościoła MBNP na ul. Jana Pawła II. Następnie pobiegną ulicą Topolową i drogą w kierunku działek. Tam będzie nawrót i powrót tą samą drogą na metę. Po raz kolejny będzie też marsz Nordic Walking chodnikiem ul. Ekologicznej na dystansie ok.2 700 m. Dla dzieci i młodzieży przygotowano trasy obok Muzeum Mleka i Pływalni na dystansach od 200 do 1 200 m.

    Wszystkie informacje regulaminowe znajdują się na stronie www.maratonka.pl  Jak zwykle zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na stronie www.elektronicznezapisy.pl Link znajduje się na stronie www.maratonka.pl.

   Taka impreza wymaga wielu ludzi do społecznej pracy. Organizatorzy liczą na wsparcie wolontariuszy. Mogą się oni zgłaszać do pomocy. Pracy nikomu nie zabraknie. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 604 55-08-60 (wieczorem) lub pod adresem mailowym: wieje@wp.pl Można też wesprzeć Bieg Wilka finansowo przekazując wpłaty na konto: Bank Spółdzielczy w Szczuczynie Filia w Grajewie 43876810131310499720000010 z dopiskiem XXIII Bieg Wilka. Warto też przekazać przedmioty, które można wykorzystać na nagrody. W zamian organizatorzy zapewniają promocję osób, firm i instytucji, a każda nawet niewielka wpłata pomoże w organizacji imprezy.

     Organizatorzy już dziś przepraszają za utrudnienia dla mieszkańców Osiedla Południa za utrudnienia przy wyjeździe w kierunku ul. Ekologicznej w godzinach 12.00 – 13.30. Tym razem nie będą zamykane ulice, a bieg odbędzie się przy ograniczonym ruchu drogowym. Na całej trasie znajdą się tabliczki informacyjne i będzie zabezpieczenie ze strony odpowiednich służb.  Jednocześnie już dziś zapraszają wszystkich do kibicowania, bowiem emocji jak zwykle nie zabraknie.

     Początek „Wilczego Biegania” 7 maja ok. godz. 9.oo  w okolicach Muzeum Mleka i Pływalni Miejskiej. Przy okazji będą atrakcje kulturalne i sportowo - rekreacyjne.

                                                                                                                    KS Maratonka            

     

Nadchodzące wydarzenia

Powrót na początek strony