Końcowy odbiór techniczny bloku komunalnego

DJI_0010.JPG

1.png

Już za kilka tygodni do nowego bloku komunalnego przy ul. Targowej będą mogli wprowadzać się pierwsi lokatorzy z list osób uprawnionych do najmu lokalu mieszkaniowego, najmu lokalu socjalnego oraz zamiany mieszkania. Wczoraj, 24 kwietnia, odbył się końcowy odbiór techniczny. Teraz ruszyły procedury uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Inwestycja pn. „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Targowej w Grajewie” to jedna z ważniejszych w ostatnim czasie. W ramach przedsięwzięcia został wybudowany blok o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej stanowiącej piwnicę. W mieszkaniach zainstalowano podstawowe urządzenia sanitarne: umywalka w łazience, kabina z brodzikiem i sedes. Kuchnie wyposażono w zlewozmywak z baterią i syfonem, kuchenkę gazową 4-palnikową z piekarnikiem elektrycznym oraz butlę gazową. Komunikację w budynku zapewni jedna klatka schodowa oraz dźwig osobowo-towarowy. Teren wokół budynku został zagospodarowany i oświetlony, powstały miejsca postojowe z ciągiem pieszo-jezdnym, mała architektura gospodarcza i systemowa wiata śmietnikowa oraz zieleń średnia i wysoka.

W wyniku realizacji inwestycji powstały 24 mieszkania (w tym dwa przeznaczone dla osób niepełnosprawnych) wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu gminy, o łącznej powierzchni użytkowej lokali 1167,72 m2.

Na realizację inwestycji Miasto Grajewo pozyskało środki zewnętrzne z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wartość całego przedsięwzięcia to  6.592.827,10 zł., w tym finansowe wsparcie z Funduszu Dopłat w Banku Gospodarstwa Krajowego zasilane środkami budżetu państwa w ramach rządowego programu bezzwrotnego wsparcia budownictwa mieszkaniowego w wysokości 5.274.261,68 zł.

 

Aktualności

Powrót na początek strony