Grajewianie pobiegli „Tropem Wilczym”

1.Bieg Tropem Wilczym 2024 (17).JPG

 Dziś, 3 marca, punktualnie o godzinie 12:00 z wielu punktów w Polsce i na całym świecie wyruszyli uczestnicy Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. W naszym mieście impreza zorganizowana została w Parku Wolności. Udział w biegu był bezpłatny. W tym roku odbyła się dwunasta edycja tego wydarzenia.

W grajewskiej odsłonie tej sportowej imprezy uczestniczyło ponad 150 osób. Biegacze mogli liczyć na zestawy startowe złożone z pamiątkowego medalu oraz koszulki.
Burmistrz Miasta Grajewo Dariusz Latarowski dokonał oficjalnego otwarcia i dał sygnał do startu. „Dystans pamięci” mierzył 1963 metry – jest to długość nieprzypadkowa, ściśle związana z rokiem, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Najdłuższy dystans do pokonania mierzył 5 kilometrów i nie zabrakło w naszym mieście osób, które się z nim zmierzyły.
Bieg Tropem Wilczym jest pierwszym wydarzeniem w Polsce organizowanym na tak wielką skalę. Został stworzony z myślą o pasjonatach historii oraz osobach, które chcą w pozytywny sposób uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.
Organizatorem wydarzenia głównego jest Fundacja Wolność i Demokracja. Organizatorzy lokalni to: Miasto Grajewo, Klub Sportowy Maratonka Grajewo, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie i Grajewskie Centrum Kultury. Dziękujemy także Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie oraz harcerzom z 2 GDH „Zielona Skra” za wsparcie w organizacji tej imprezy i Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie za czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich.

 

Aktualności

Powrót na początek strony