WARMIA GRAJEWO - KS GRABÓWKA 4 : 1 (0:1)

WARMIA GRAJEWO -KS GRABÓWKA fot.5.JPG

WARMIA U SIEBIE NIE PRZEGRYWA

Trwa dobra pasa grajewskiej Warmii w rundzie jesiennej IV ligi czego dowodem wygrana w sobotnie popołudnie 4 : 1 z KS Grabówka. Rywal mimo niskiego miejsca w tabeli postawił trudne warunki gry. Szczególnie widać, to było w I połowie, którą wygrali. Wystarczył jednak pierwszy kwadrans drugiej części meczu i pewne trzy punkty.

Od początku rywale grali dobrą piłkę i utrudniali jak mogli grę dla miejscowych.  To powodowało wiele prostych błędów i strat piłki. Do tego doszła nieskuteczność pod bramką Grabówki. Już w 3 minucie bardzo groźnie strzelał Krystian Maciejuk. Kilka minut później Łukasz Sobolewski broni strzał Michała Domańskiego. W 12 minucie sędzia po faulu w polu karnym pokazał na „11” metr. Do piłki podchodzi Domański i za chwilę kapitalną interwencja popisał się bramkarz Warmii. Ale goście nie odpuszczali. W 23 minucie wykorzystali błędy obrony gospodarzy  i po uderzeniu i po rykoszecie Dominik Betko zdobywa bramkę. Do przerwy oba zespoły miały kilka dobrych okazji do zmiany wyniku ale na przerwę zadowoleni schodzili goście.

Pierwsze piętnaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy to strzelecki popis Warmii. Rozpoczął w  52 minucie Dawid Kalinowski, który otrzymał podanie z głębi pola, wpadł w pole karne i strzelił obok bramkarza. Kilka minut później piłkę w pole karne wrzuca Rafał Kalinowski, a tam Arkadiusz Mazurek głową kierują ją do siatki, co wzbudziło wielką radość na trybunach. W 61 minucie Dawid Kalinowski strzela swą drugą bramkę po strzale obok bramkarza. A za trzy minuty zalicza hat trick, bo wykorzystuje podanie Pawła Kossyka. Gospodarze nie chcieli na tym poprzestać i  kilka razy strzały Mazurka czy Kossyka przechodziły nad poprzeczką lub łapał Robert Jendruczyk. Goście tylko próbowali atakować, ale bez większego efektu.  Po ostatnim gwizdku wielka radość w obozie gospodarzy.

Tym samym gospodarze podtrzymali dobrą pasę zwycięstw w IV lidze i nadal są w czołówce tabeli. Przed nim wyjazd do Czyżewa, a trudny mecz z Turem Bielsk Podlaski 30 września.

WJ

WARMIA GRAJEWO -KS GRABÓWKA   4 : 1 (0:1).

Bramki: 0 : 1 – Dominik Betko 23, 1 : 1 – Dawid Kalinowski 52, 2 : 1 – Arkadiusz Mazurek 58, 3 : 1 – Dawid Kalinowski 61, 4 : 1 – Dawid Kalinowski 64.

WARMIA: Sobolewski – Edison, Mazurek, Mikucki, Szybajło, R. Kalinowski (77 Krupa), Zalewski, Bukowski (77 Zarzecki), Polak (54 Śleszyński), Stawiecki (54 Kossyk), D. Kalinowski (73 Wójcicki).Trener: Kamil Randzio.

GRABÓWKA: Jendruczek – Lul (46 Karwat), Stankiewicz, Tomar (72 Packiewicz), Kuczyński, Ganiewicz, Kurcewicz (83 Łapiński), Betko, Domański, Maciejuk, Kajewski (61 Sawicki), Trener: Karol Janik.

Żólte kartki: Kossyk, Krupa (Warmia) – Tomar, Betko (Grabówka).

Sędziowali: Jakub Kaseja jako główny oraz Damian Tanajewski i Maciej Nowacki (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).