Nowa OSA na stadionie - umowa podpisana

teren gdzie powstanie OSA.JPG

Najpóźniej za dwa miesiące na terenie stadionu miejskiego w Grajewie powstanie Otwarta Strefa Aktywności z placem zabaw, siłownią i strefą relaksu. Miasto Grajewo właśnie podpisało umowę z wykonawcą inwestycji firmą APIS POLSKA sp. z o. o. z Jarosławia.

Powstanie plac zabaw składający się z zestawu sprawnościowego, na którym będzie: podest trójkątny, sieć linowa i poprzeczki. Dzieci będą mogły tu ćwiczyć swoją sprawność fizyczną korzystając z drabinki, drążka gimnastycznego, czy kółek gimnastycznych. W zestawie placu zabaw znajdzie się również zjeżdżalnia i huśtawki: metalowa z siedziskiem typu „BOCIANIE GNIAZDO” oraz ważka podwójna. Na terenie placu będzie zamontowana także trampolina ziemna.

Tuż obok placu zabaw zostanie urządzona siłownia plenerowa składająca się z urządzeń sportowych takich jak: „BIEGACZ”, „TWISTER”, „MOTYL”, „WIOŚLARZ”, „ORBITREK”, „WYCIĄG GÓRNY”.      

W ramach inwestyni powstanie także strefa relaksu, gdzie znajdą się m.in: stół do gry w „PIŁKARZYKI”, stół do gry w "SZACHY/CHIŃCZYKA", ławki z oparciem i stojak na rowery, kosze na śmieci i tablica informacyjna z regulaminem.

W ramach inwestycji teren Otwartej Strefy Aktywności zostanie utwardzony (kostka betonowa) i oświetlony. Wykonawca ma również zamontować w istniejącym ogrodzeniu furtkę wejściową, uporządkować miejsce i obsiać trawą.

Nowa Otwarta Strefa Aktywności ma powstać na terenie Stadionu Miejskiego im. W. Terleckiego w Grajewie, w miejscu boiska do kosza, bliżej ul. Sportowej (zob. zdj.). Wartość całej inwestycji to 140 627,86 zł. Plac zabaw, siłownia plenerowa oraz strefa relaksu będą ogólnodostępne.

Aktualności

Powrót na początek strony