Noc Bibliotek 2020

NOC BIBLIOTEK 2020 POD HASŁEM „KLIMAT NA CZYTANIE”

Noc Bibliotek1.jpg

NOC BIBLIOTEK 2020 POD HASŁEM „KLIMAT NA CZYTANIE”W tym roku- już po raz szósty- biblioteki w całej Polsce obchodziły swoje wielkie święto, jakim jest NOC BIBLIOTEK. Bibliotekarze organizowali różnego typu wydarzenia, aby w twórczy sposób zaprezentować placówki, w których pracują i ukazać wielkie znaczenie bibliotek.


Hasło tegorocznej akcji to KLIMAT NA CZYTANIE- to znaczy, że okres pandemii to dobry czas na czytanie, gdy udział  w życiu społecznym i kulturalnym jest ograniczony. Książki to najbardziej dostępna forma udziału w kulturze. W literaturze możemy znaleźć chwilę wytchnienia i wsparcia w tym trudnym czasie. Wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni, jaką jest biblioteka to także sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.
Nasza biblioteka świętowała w piątek- 9 października. Ze względu na ograniczenia wywołane sytuacją epidemiologiczną w Polsce- połączyłyśmy działania w przestrzeni wirtualnej i realnej.


Przed południem odbyło się spotkanie autorskie online na platformie Zoom z pisarką dziecięcą- Panią Agnieszką Frączek, na którym uczniowie powiatu grajewskiego- na żywo, ze swoich klas mogli „połączyć się” z naszym gościem. Pani Agnieszka prezentowała na wizji swoje książki i zachęcała młodzież do czytania, a także zdradziła kulisy powstawania własnych utworów. Uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania za pomocą chatu, na które autorka chętnie odpowiadała.


 Po południu w Centrum Młodego Czytelnika odbyły się warsztaty recyklingu. Zadaniem uczestników było wylosowanie tematu, np. zwierzę, roślina, a następnie wykonanie prac z dostępnych w bibliotece surowców wtórnych. Trzeba przyznać, że dzieci wykazały się niesamowitą kreatywnością i stworzyły piękne, kolorowe, oryginalne przedmioty.


Zakończeniem „Nocy Bibliotek” była wieczorna projekcja filmu animowanego dla dzieci pt. „Jakub, Mimmi i gadające psy” w reżyserii Edmundsa Jansonsa oraz słodki poczęstunek ufundowany przez naszą bibliotekę. Serdecznie dziękujemy wszystkim przyjaciołom Oddziału dla Dzieci MBP


w Grajewie za uczestnictwo w organizowanych przez nas wydarzeniach i wspólne świętowanie. Do zobaczenia za rok!

Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie

Aktualności

Powrót na początek strony