WARMIA - KRYPNIANKA 2:2

Mecz Warmia Grajewo - Krypnianka, piłkarze biegnący po boisku

W sobotnie popołudnie piłkarze WARMII Grajewo zremisowali 2:2 z KRYPNIANKĄ Krypno. Dla „Wilków" był to już czwarty remis w ośmiu rozegranych wiosną meczach w których grajewianie jeszcze nie ponieśli porażki.

Sytuacja kadrowa naszego zespołu przed meczem budziła niepokój. Przede wszystkim trener Leszek Zawadzki nie mógł skorzystać z pary środkowych obrońców Edison - Tuzinowski, która dobrze spisywała się w poprzednich meczach. Do tego kontuzjowani są Śleszyński i Sypytkowski. Pocieszające, że po kontuzjach wrócili już do treningów Kamil Randzio i Marcin Mikucki.

Początek meczu z opromienioną wysokim zwycięstwem 5:1 nad CRESOVIĄ Siemiatycze KRYPNIANKĄ ułożył się dla WARMII znakomicie. Już w pierwszej akcji meczu Kondratowicz wyłożył piłkę Popławskiemu a ten z pola karnego, pomimo ofiarnej interwencji bramkarza zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Niestety, nasz zespół nie poszedł za ciosem. W atakach WARMII było za mało jakości i konkretów. Ogromna przewaga w rzutach rożnych (6:0 w pierwszej połowie), ale zero korzyści z dośrodkowań stawały się irytujące. Tymczasem goście w 42 minucie wykorzystali błąd naszej obrony i po strzale Turowskiego wyrównali.

W drugiej połowie znów nieskuteczne ataki WARMII, nic nie dające rzuty rożne - goście swój pierwszy mieli dopiero w 65 minucie, gdy WARMIA wykonała ich już osiem. Aż by się chciało, żeby do IV ligi zostały przeniesione zasady podwórkowe – „trzy rogi – karny"... W 66 minucie Ciereszko odebrał piłkę wyprowadzającemu ją po wznowieniu gry Arciszewskiemu i pokonał Filipa Święcińskiego. Zrobiło się nieprzyjemnie. Na szczęście w 73 minucie z rzutu wolnego świetnie dośrodkował Popławski i Łukasz Domurat głową uratował punkt WARMII.

To był pierwszy remis KRYPNIANKI w tym sezonie. Do tej pory ten zespół nie uznawał kompromisów – wygrywał albo przegrywał. Marna to dla nas pociecha, bo po prostu straciliśmy dwa punkty. O ile remisy z TUREM czy PROMIENIEM miały swoją wartość, to podział punktów na własnym boisku z CRESOVIĄ i KRYPNIANKĄ chwały nam nie przynosi.

W kolejnym meczu w sobotę 8 maja WARMIA zagra w Białymstoku z HETMANEM.

01.05.2021 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – KRYPNIANKA Krypno 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Aleksander Popławski 1′, 1;1 Adrian Turowski 42′, 1:2 Dominik Ciereszko 66′, 2:2 Łukasz Domurat 73′

WARMIA:  12.Świeciński –  5.Randzio (Kpt), 17.Arciszewski, 3.Domurat, 8.Bińczak – 9.Bogdaniuk (71′ 13.Koniecko), 10.Popławski (85′ 4.Mikucki), 16.Chmielewski, 6.Chyliński (60′ 19.Wójcicki) –  11.Dzierzgowski, 7.Kondratowicz

REZERWA: 1.Sobolewski –  4.Mikucki, 15.Koszczuk, 13.Koniecko, 20.Hołtyn, 19.Wójcicki,

TRENER: Leszek Zawadzki

KRYPNIANKA: 1.Magnuszewski – 10.Orłowski, 19.Stachelek, 14.Jurgielewicz, 25.Jurgiel, 17.Wojno, 11.Snarski, 77.Woźniewski, 15.Ciereszko, 21.Turowski (60′ 5.Kaczyński). 9.Masłowski

REZERWA: 22.Ł.Stachurski, 20.P.Stachurski, 99.Markowski, 33.Szymański, 5.Kaczyński

TRENER: Łukasz Kropiwnicki

Sędzia: Karol Sokół (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Dzierzgowski (WARMIA), Snarski (KRYPNIANKA)