#razemdlaszpitala

Ilustracja do artykułu image005.jpg

Pomysł powstał szybko - pod wpływem impulsu i sytuacji związanej z szerzeniem się epidemii koronawirusa COVID-19. Po marcowej, internetowej prezentacji na Facebook’owym profilu Klubu nowej, okolicznościowej koszulki K.S. WARMIA, przygotowanej na rundę wiosenną rozgrywek IV ligi, ze strony Kibiców pojawiły się zapytania o możliwość jej zakupu. Okolicznościowej, bo Klub przystąpił do programu obchodów 480-lecia nadania praw miejskich dla Grajewa i koszulka zawiera motyw upamiętniający tę rocznicę.

Zdecydowaliśmy się na wyprodukowanie koszulek na wzór tych meczowych i przeznaczeniu ich do sprzedaży dla Kibiców. Rozwijająca się epidemia koronawirusa i dochodzące zewsząd informacje o trudnej sytuacji naszej służby zdrowia przyspieszyły nasze działania – postanowiliśmy dochód ze sprzedaży koszulek przeznaczyć na pomoc dla grajewskiego szpitala. Dodatkowo, aby upamiętnić akcję zleciliśmy na rękawie koszulki nadrukować logo grajewskiego szpitala oraz hasztag #razemdlaszpitala.

Akcją z ramienia Zarządu Klubu pokierował Mateusz Szumowski – kilka lat temu zawodnik szerokiej kadry zespołu a obecnie pracownik platformy telewizyjnej CANAL +. Dzięki swoim kontaktom wynegocjował niską cenę produkcji koszulki u producenta odzieży sportowej KEEZA – firmy TOMADEX z Aleksandrowa Łódzkiego, która ze względu na szczytny cel akcji obniżyła cenę produkcji. Po ogłoszeniu zapisów na zakup koszulki, w krótkim czasie zamówiło ją osiemdziesięciu Kibiców, którzy z dużym entuzjazmem przyjęli pomysł Klubu. Ustaliliśmy cenę minimalną koszulki na 99 zł, lecz spora ilość Kibiców przeznaczała większą kwotę na jej zakup. Rozpoczęliśmy zapisy 19 marca a w Wielką Sobotę 11 kwietnia w godzinach popołudniowych przekazywaliśmy już koszulki Kibicom z Grajewa. Przy okazji dziękujemy wszystkim za przesympatyczny odbiór całej akcji i mnóstwo ciepłych słów uznania naszego pomysłu i naszej pracy!

 

Dochód ze sprzedaży wyniósł 4700 zł. Za te pieniądze postanowiliśmy kupić jak najwięcej artykułów potrzebnych grajewskiej służbie zdrowia. Niestety, w tym czasie ze względu na epidemię, ceny tych artykułów zwariowały. Dlatego, żeby możliwie najlepiej wykorzystać pieniądze zdecydowaliśmy się na zakup maseczek ochronnych u producenta w Chinach i stamtąd dotarły one do Grajewa. Mamy poczucie, że takich ilości na jakie było nas stać w tym czasie nie dało się kupić taniej. Zakupiliśmy:

- przyłbice – 140 sztuk

- żel antybakteryjny 5 l. – 5 szt

- płyn do dezynfekcji 90% 1 litr – 6 szt.

- termometr bezdotykowy – 3 szt

- pulsoksymetr – 2 szt.

- maski chirurgiczne – 500 szt

- maska ochronna KN95 – 50 szt

We wtorek 28 kwietnia Zarząd naszego Klubu – Prezes Wojciech Dulgis, Wiceprezes Wojciech Nietupski i Sekretarz Zarządu Janusz Szumowski wraz z kierującym akcją Mateuszem Szumowskim przekazali zakupione artykuły przedstawicielom grajewskiego szpitala z Dyrektorem panem Sebastianem Wysockim na czele.

 

Oto wypowiedzi dla portalu e-grajewo.pl:

- To cegiełka dla tych, którzy dzisiaj najbardziej potrzebują naszej pomocy i naszego wsparcia. Na ręce pracowników szpitala przekazujemy termometr bezdotykowy, dwa pulsoksymetry, 140 przyłbic, 25 litrów żelu antybakteryjnego, 6 litrów płynu do dezynfekcji oraz 550 maseczek – mówił Janusz Szumowski, Sekretarz Klubu.

- Koszt jednej koszulki to minimum 99 zł, jednak wielu sympatyków Klubu dokonało wyższych wpłat. Uzyskaliśmy bardzo atrakcyjną cenę na uszycie koszulki, dzięki czemu cały zysk przekazaliśmy na zakup najbardziej potrzebnych materiałów dla grajewskiej placówki – mówi Mateusz Szumowski, koordynator akcji „Warmia Grajewo pomaga”.

- Dziękujemy wszystkim, którzy nie zostawili nas w potrzebie. Przy ilościach jakie obecnie zużywamy, każda pomoc jest bardzo cenna i natychmiast trafia do personelu medycznego. Dziękujemy za każdy przekazany środek ochronny, za okazywane serce i pamięć o pracownikach naszego Szpitala – podkreślił Sebastian Wysocki, dyrektor Szpitala Ogólnego im. W. Ginela w Grajewie.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza pomoc jest kroplą w morzu potrzeb służby zdrowia, lecz głęboko wierzymy, że gest naszych Kibiców, który mieliśmy zaszczyt skoordynować i przekazać szpitalowi, przyczyni się do poprawy warunków ciężkiej pracy personelu grajewskiej placówki.

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy. Jesteśmy dumni z takich Kibiców!

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.pl

http://facebook.com/warmia

http://www.youtube.com/c/KSWARMIAGrajewo

Aktualności

Powrót na początek strony