Budowa Otwartej Strefy Aktywności rozpoczęta

Budowa Otwartej Strefy Aktywnosci2.JPG

Rozpoczęła się budowa nowej Otwartej Strefy Aktywności na terenie stadionu miejskiego w Grajewie. W ciągu kilku najbliższych tygodni powstanie ogólnodostępny plac zabaw, siłownia i strefa relaksu.

Plac zabaw będzie składał się z zestawu sprawnościowego obejmującego: podest trójkątny, sieć linową i poprzeczki. Dzieci będą mogły tu ćwiczyć swoją sprawność fizyczną korzystając z drabinki, drążka gimnastycznego, czy kółek gimnastycznych. Znajdzie się tu również zjeżdżalnia i huśtawki: metalowa z siedziskiem typu „BOCIANIE GNIAZDO” oraz ważka podwójna. Na terenie placu będzie zamontowana także trampolina ziemna.

Tuż obok placu powstanie siłownia plenerowa składająca się z urządzeń sportowych takich jak: „BIEGACZ”, „TWISTER”, „MOTYL”, „WIOŚLARZ”, „ORBITREK”, „WYCIĄG GÓRNY”.   

W strefie relaksu zaplanowano: stół do gry w „PIŁKARZYKI”, stół do gry w "SZACHY/CHIŃCZYKA". 

W ramach przedsięwzięcia zostaną ustawione ławki z oparciem, stojak na rowery, kosze na śmieci i tablica informacyjna z regulaminem. Teren zostanie utwardzony (kostka betonowa) i oświetlony. Wykonawca ma również zamontować w istniejącym ogrodzeniu furtkę wejściową, uporządkować miejsce i obsiać trawą.

Wartość całej inwestycji to 140 627,86 zł. Przypomnijmy, że Miasto Grajewo podpisało umowę z wykonawcą inwestycji firmą APIS POLSKA sp. z o. o. z Jarosławia w kwietniu 2021 r.

Aktualności

Powrót na początek strony