Maya Zyskowska uhonorowana stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego

Maya Zyskowska SP 4 Grajewo.jpeg

Z nieukrywaną radością i dumą miło nam poinformować, że MAYA ZYSKOWSKA, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie, znalazła się na liście laureatów uzdolnionych artystycznie z województwa podlaskiego i otrzymała stypendium w dziedzinie twórczości artystycznej na rok 2021.

Naszą radość potęguje fakt, że Maya, której kandydaturę zgłosiła szkoła, jako jedyna z Grajewa dostąpiła tego zaszczytnego wyróżnienia, a przyznane stypendium będzie mogła przeznaczyć na dalszy rozwój artystyczny w dziedzinie wokalu.

O niezliczonych sukcesach uczennicy pisaliśmy już wcześniej. Przypomnijmy, że to już drugie tego rodzaju wyróżnienie dla dziewczynki. W roku 2019 roku została Ona zaliczona do grona uczniów artystycznie uzdolnionych i także otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego.

Maya dumnie reprezentuje nasze miasto, występując niemal w całej Polsce. Jako jedyna z Grajewa dostała się do programu telewizyjnego The Voice Kids 3, który emitowany był w programie TVP 2.

Gratulujemy Mayi oraz Rodzicom – Państwu Małgorzacie i Markowi Zyskowskim.

 

Społeczność

Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie

 

Oto gratulacje od marszałka:

- Bardzo się cieszę, że mamy tak wielu zdolnych twórców w Podlaskiem. Wybór komisji konkursowej nie był łatwy, ponieważ tak wielu wspaniałych kandydatów zostało zgłoszonych. Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję. Mam nadzieję, że stypendia pozwolą wszystkim stypendystom rozwinąć własną twórczość, kreatywność i dadzą im poczucie niezależności materialnej, tak ważnej w rozwijaniu twórczej pasji – podkreślił Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki.

Aktualności

Powrót na początek strony