Grajewo jest gotowe do szczepień powszechnych

Muzeum mleka - punkt szczepień powszechnych.jpg

Gdy rząd zapowiedział możliwość uruchomienia w porozumieniu z samorządami i podmiotami prowadzącymi działalność leczniczą punktów szczepień powszechnych (PSP), bezzwłocznie działania w tym kierunku 7 kwietnia rozpoczął Burmistrz Miasta Grajewo Dariusz Latarowski. Dobra współpraca ze Szpitalem Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie przyniosła efekty. Punkt Szczepień Powszechnych w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka (ul. Konstytucji 3 Maja 36) jest już gotowy do działania. Dziś, 21 kwietnia odbyła się kontrol z Narodowego Funduszu Zdrowia. Punkt Szczepień Powszechnych w Grajewie pozytywnie przeszedł weryfikację.


Zakończyła się organizacja Punktu, który funkcjonować będzie we współpracy ze Szpitalem Ogólnym im. Witolda Ginela w Grajewie. Placówka - zgodnie z wytycznymi- jest podmiotem prowadzącym działalność leczniczą i zapewni personel medyczny oraz organizację procesu szczepień mieszkańców.

 - Zgłosiliśmy w Narodowym Funduszu Zdrowia 4 zespoły szczepienne w PSP. Tygodniowo jeden zespół ma obsłużyć minimum 200 osób.  Działa już infolinia do zapisów, która będzie otwarta codziennie od godziny 8:00 do 14:35. Numer telefonu to: 607 821 749. Zapisy można kierować na adres mailowy: m.laskowska@szpital-grajewo.pl - mówi Menadżer Szpitala Ogólnego im. Witolda Ginela w Grajewie i jednocześnie Koordynator PSP Monika Laskowska.

Funkcjonowanie PSP w Grajewie zależne będzie od ilości otrzymanych szczepionek. Według szacunków Punkt zyska możliwość wykonania nawet 300 zabiegów dziennie. Gwarantuje to dobre zaplecze lokalowe i niezbędna infrastruktura w Muzeum Mleka.

 - Zależy nam na komfortowym dostępie do szczepień dla naszych mieszkańców. W porozumieniu z dyrektorem Grajewskiego Centrum Kultury i Szpitalem zrobiliśmy wszystko tak, by nasz Punkt spełniał wszelkie ministerialne wymagania i wytyczne dotyczące jego zorganizowania i funkcjonowania pod kątem bezpieczeństwa oraz zasad reżimu sanitarnego. Jeśli będzie zapotrzebowanie, jesteśmy również gotowi utworzyć Punkt Drive Thru – wyjaśnia Dariusz Latarowski, Burmistrz Miasta.

Według rządowego harmonogramu, do 25 kwietnia jednostki samorządu terytorialnego mają przygotować punkty szczepień i zespoły szczepiące. Rolą Narodowego Funduszu Zdrowia jest zweryfikować spełnienie wymogów i dokonać wizytacji w przygotowanych punktach. Po 25 kwietnia nastąpić ma odbiór szczepionek i szczepienie pierwszych osób w PSP. W naszym mieście jesteśmy już gotowi do działania.

Aktualności

Powrót na początek strony