Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Mleka w Grajewie

Ilustracja do artykułu EDD27.jpg

W dniu 12.09.2020 r. po raz drugi do ogólnoeuropejskiego projektu Europejskich Dni Dziedzictwa włączyło się Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka. Tegorocznym tematem przewodnim wydarzenia było hasło „Moja Droga…”

W pierwszej części spotkania uczestnicy wydarzenia wzięli udział w prelekcji wygłoszonej przez Michała Tomczaka pt. „Moja droga do spełnienia marzeń – Morskie opowieści, czyli rejsy Darem Młodzieży”. Po wysłuchaniu ciekawych opowieści, obejrzeniu krótkich filmików z wypraw, oraz barwnych zdjęć przyszedł czas na przygotowany przez pana Michała konkurs, a mianowicie krótki test z morskich opowieści. Uczestnicy chętnie zabrali się do wypełniania testu, ponieważ nagrodą dla zwycięzcy była czapka marynarska. Na zakończenie pierwszej części spotkania odbył się szybki kurs z wiązania węzła marynarskiego – dzieciaki chętnie przyglądały się a następnie brały czynny udział w nauce wiązania.

W drugiej części programu odbyły się kolejne warsztaty dla dzieci z recyklingu „Morskie statki”. Uczestnicy połączyli przyjemne z pożytecznym. Wykonali super zabawkę z używanych wcześniej materiałów. Statki będą ciekawą ozdobą dziecięcych pokoi.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, promujący wartość dziedzictwa kulturowego. Jest to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. Współorganizatorami akcji są: Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. EDD jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w  ramach Programu Wieloletniego  „Niepodległa” na lata 2017-2022.

CTM-MM

Aktualności

Powrót na początek strony