Wspólnie stwórzmy kolejną, wyjątkową przestrzeń w naszym mieście

plakat konsultacje.jpg

Zapraszamy grajewian do konsultacji  nad dokumentacją projektową, na podstawie której zostanie zagospodarowany teren zielony na osiedlu Jana Pawła II wraz z przestrzenią po byłej „strzelnicy”. Tę prezentuje grafika wraz z legendą (do pobrania - w załączniku). Mieszkańcy swoje pomysły i uwagi mogą zgłaszać mailowo (a.lotkowska@um.grajewo.pl), telefonicznie (86 273 0 829) lub osobiście do Referatu Inwestycji Urzędu Miasta Grajewo do 19 grudnia 2023 r.

Wcześniej w grajewskim ratuszu urzędnicy omówili szczegóły koncepcji zagospodarowania terenu przygotowanej przez firmę, która wygrała przetarg na sporządzenie tej dokumentacji. Pracownicy urzędu wnieśli już swoje pierwsze uwagi, a prace projektowe mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, że w planach między innymi: kort tenisowy, place zabaw dla dzieci, kino plenerowe, łąki eventowe czy inhalatorium solne i siłownia plenerowa dla seniorów. Koncepcja zakłada również budowę ogrodów deszczowych oraz placu z leżakami i hamakami. Więcej detali znaleźć można na we wspomnianej grafice (do pobrania – w załączniku).

 - Zachęcam grajewian, by podzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami, uwagami i pomysłami dotyczącymi zagospodarowania tej wyjątkowej dla naszego miasta przestrzeni. Wszystkie przeanalizujemy i weźmiemy pod uwagę przed ostatecznym zatwierdzeniem dokumentacji – zapewnia Dariusz Latarowski Burmistrz Miasta Grajewo.

Przypomnijmy, że działania zmierzające do zagospodarowania terenu po „strzelnicy” sięgają 2019 roku. Wtedy zaproszono do Grajewa specjalistów z Politechniki Białostockiej, którzy wraz ze swymi studentami przyjechali tu na spacer studyjny. Następnie rozpisany został konkurs na koncepcję zagospodarowania tej przestrzeni. Nagrodę Główną Burmistrza Miasta Grajewo za swoją pracę otrzymał w sierpniu 2020 roku Tomasz Żukowski.

 - W  oparciu o nią zaprojektowana została dokumentacja, której ostateczna wersja powstanie po konsultacji z mieszkańcami. Ich głos jest dla nas ważny, bo przecież wszyscy będą z tej projektowanej przestrzeni w przyszłości korzystali - od dzieci po seniorów. Poza tym grajewianie swoimi dobrymi pomysłami i uwagami już nieraz udowodnili, że są aktywnym i dobrym partnerem działań Urzędu Miasta. Kolejnym etapem będzie poszukiwane źródeł finansowania tej inwestycji, przetarg oraz roboty budowlane. W efekcie wspólnie stworzymy w naszym mieście pełną zieleni, atrakcyjną dla mieszkańców i nowatorską przestrzeń, nawiązującą do historii grajewskiego oręża – dodaje Burmistrz.

WM

Graf. grajewo.pl

Gazeta Grajewska nr 13 (152) 2023 z 1 grudnia 2023 r.

Aktualności

Powrót na początek strony