Warmia rozpoczęła przygotowania

WARMIA – ZNICZ W SOBOTĘ O 11:00 NA HADESIE

 

W sobotę 11 lipca o godzinie 11:00 na boisku przy klubie HADES piłkarze WARMII Grajewo rozegrają pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do nowego sezonu rozgrywek IV ligi. Nasz zespół rzuci się od razu na głęboką wodę – ZNICZ to czołowa drużyna III ligi. Szóste miejsce w końcowej tabeli rozgrywek na koniec przedwcześnie zakończonego sezonu 2019/2020 ma swoją wymowę. Podopieczni byłego zawodnika i trenera naszego Klubu Ryszarda Borkowskiego odbyli obóz przygotowawczy w Sokółce, podczas którego rozegrali dwa mecze kontrolne gromiąc DĄB Dąbrowa Białostocka 9:0 i pokonując rezerwy JAGIELLONII 4:2. W drużynie trzecioligowca oprócz trenera Borkowskiego są też zawodnicy, którzy swoje pierwsze piłkarskie kroki rozpoczynali w WARMII – Mateusz Ruszczyk, Mateusz Jambrzycki i Dawid Kalinowski. Te ostatni właśnie dołączył do ZNICZA po pobycie w GÓRNIKU Konin. W kadrze zespołu jest też Przemysław Masłowski. WARMIĘ czeka niezwykle ciężka przeprawa ale i okazja do nauki dla naszych młodych zawodników. Zagramy osłabieni - w meczu zabraknie Mateusza Cybulskiego (wyjazd za granicę), Edisona, który odbywa rehabilitację po niedawnej operacji a także Mateusza Tuzinowskiego, który leczy uraz ręki. Bez względu na wynik to będzie wartościowy sparing i tak traktujemy ten mecz.

Teren klubu HADES jest otwarty. Jednak na trybunach prosimy o zachowanie zaleceń, wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 12.06.2020 r. (Dz.U. 2020 poz. 1031) dotyczących ograniczeń w organizacji wydarzeń sportowych a zwłaszcza
- zachowania odstępu dwóch metrów od innych osób,
- zakrywania ust i nosa w trakcie przemieszczania się po obiekcie.

 

Oto plan kolejnych sparingów:

15.07 MAZUR Ełk (Ełk, stadion miejski, 18:00)

18.07 NAREW Ostrołęka (Grajewo, 11:00)

22.07 ORZEŁ Kolno (Grajewo, 18:00)

25.07 JAGIELLONIA II Białystok (Grajewo, 11:00)

29.07 KS CK Troszyn (Grajewo, 18:00)

01.08 ISKRA Krasne (Grajewo, 11:00)

 

WYSOKA WYGRANA Z PIASTEM

 

Nasz zespół wrócił do treningów 6 lipca. Wcześniej, w okresie od 26 maja do 20 czerwca WARMIA trenowała w ramach powrotu do zajęć po kwarantannie. Ten okres treningów zakończył sparing z trzecim zespołem ostatniego sezonu Ligi Okręgowej PIASTEM Białystok. Na Stadionie Miejskim w Grajewie nasza drużyna wysoko pokonała gości aż 6:2. Wysoką formą strzelecką błysnął w tym meczu Dawid Kondratowicz, który strzelił cztery bramki. Wśród grających zawodników pojawił się wychowanek POJEZIERZA Prostki Bartosz Iżbicki, który trenuje z naszym zespołem.

 

20.06.2020 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo - PIAST Białystok 6:2 (4:1)
Bramki: 1:0 Dawid Kondratowicz 3', 2:0 Marcin Mikucki 4', 2:1 Dominik Łapiński 11', 3:1 Dawid Kondratowicz 32', 4:1 Dawid Kondratowicz 33', 5:1 Dawid Kondratowicz 55', 6:1 Marcin Arciszewski 68' (rzut karny), 6:2 Kamil Frąckiel 75'

WARMIA: Święciński (46' Sobolewski) - Randzio (60' Kukliński), Arciszewski (75' Randzio), M. Tuzinowski (46' Krupa), Stankiewicz - Mikucki (46' Marczykowski), Popławski (60' Mściwujewski), Górski (46' Iżbicki), Chmielewski, Bogdaniuk (46' Wójcicki) - Kondratowicz (60' Niebrzydowski)

POŻEGNANIE DZIERZGOWSKIEGO

W połowie czerwca Tomasz Dzierzgowski został piłkarzem ŁKS 1926 Łomża i tym samym zakończył grę w naszym Klubie. Jak wiadomo w ostatnim sezonie Tomasz łączył grę w naszym Klubie z grą w ekstraklasie futsalu grając w WARMII w dziesięciu z piętnastu rozegranych meczach. Tomkowi dziękujemy za grę w naszym Klubie i życzymy przede wszystkim zdrowia! Dzierzgowski grał w naszym Klubie od 2013 roku.  

SYTUACJA KADROWA

Oprócz wspomnianego wyżej Iżbickiego póki co nie ma nowych twarzy w naszym zespole. Po pooperacyjnej rehabilitacji wrócili do treningów Paweł Sypytkowski i Mateusz Tuzinowski, lecz ten drugi ostatnio nabawił się urazu ręki i czeka go kilka dni przerwy w zajęciach. Niestety z urazem zmaga się też utalentowany Kacper Śleszyński i nie wiadomo do kiedy będzie trwała jego przerwa w treningach. Cieszy powrót do zajęć po kontuzji Jakuba Drozdowskiego, jednego z najbardziej utalentowanych zawodników zespołu juniorów trenera Kamila Randzio. Z tego zespołu na zajęciach treningowych pojawia się kolejny utalentowany piłkarz a jest nim Norbert Sienkiewicz. Sporym kłopotem dla zespołu jest zaplanowany wyjazd za granicę Mateusza Cybulskiego, którego według zapowiedzi ma brakować przez 5-6 tygodni. Klub stara się o pozyskanie zawodnika ofensywnego, który da zespołowi więcej jakości, ale na dziś trudno powiedzieć, czy starania te zakończą się sukcesem. Interesuje nas gracz, który istotnie wzmocni zespół a do tego swoim doświadczeniem i umiejętnościami będzie wzorem dla młodych zawodników naszego Kubu. Mamy określony profil zawodnika i zostały złożone propozycje, ale najbliższy tydzień powinien pokazać, czy coś z tego wyjdzie. Jak już informowaliśmy w Klubie pozostają pozyskani zimą Arkadiusz Bogdaniuk i Aleksander Popławski.

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.pl

http://facebook.com/warmia

http://www.youtube.com/c/KSWARMIAGrajewo

Aktualności

Powrót na początek strony