WARMIA - WIGRY II 6:0

Piłkarze WARMII Grajewo pięknie przywitali swoich kibiców, którzy wrócili na trybuny po kilkumiesięcznej przerwie. W sobotę w meczu 26 kolejki rozgrywek KEEZA IV ligi podlaskiej pokonali w Grajewie rezerwy drugoligowych WIGIER Suwałki aż 6:0.

Tym razem lista nieobecnych w naszym zespole nie była tak pokaźna jak ostatnio – w porównaniu z przegranym tydzień wcześniej meczem z HETMANEM w Białymstoku do składu wrócili Edison, Tuzinowski i Dzierzgowski. Właśnie ten ostatni okazał się bohaterem głównym sobotniego meczu strzelając trzy bramki.

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy poświęconej pamięci dwóch zmarłych w ostatnich tygodniach osób związanych z naszym Klubem – Ryszarda Rafałko (byłego zawodnika WARMII w latach 60-tych) oraz Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Klubu Edwarda Masłowskiego. Cześć Ich Pamięci!

Od początku meczu przeważała WARMIA, choć goście w pierwszej połowie poczynali sobie całkiem nieźle i niewiele zapowiadało ich klęskę. Prowadzenie dla WARMII zdobył Maciej Krupa, który po raz pierwszy zagrał wiosną w podstawowym składzie i spisał się bardzo dobrze. Na 2:0 podwyższył Tomasz Dzierzgowski w 31 minucie. Właśnie ten zawodnik  wcześniej, chwilę po golu Krupy, trafił w słupek będąc w doskonałej sytuacji.

W drugiej połowie WARMIA zdominowała rywali i zdobyła aż cztery gole, z których najpiękniejszy był dziełem Piotra Chylińskiego w 52 minucie, kiedy strzałem z woleja wykończył świetne dośrodkowanie Bińczaka. Okazji do jeszcze wyższej wygranej nie brakowało, ale nie ma co narzekać na skuteczność, gdy zespół strzela aż pół tuzina goli.

Atrakcją meczu był występ grajewskich cheerleader’ek z ekipy WarmYa Angels, które otrzymały wiele braw od kibiców.

Kolejny mecz WARMIA zagra w Mielniku w sobotę 22 maja o godzinie 17:00.

15.05.2021 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – WIGRY II Suwałki 6:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Maciej Krupa 19', 2:0 Tomasz Dzierzgowski 31', 3:0 Piotr Chyliński 52', 4:0 Tomasz Dzierzgowski 66', 5:0 Tomasz Dzierzgowski 72', 6:0 Rafał Hołtyn 87'

WARMIA:  12.Świeciński –  5.Randzio (Kpt), 18.Edison, 20.Tuzinowski, 2.Krupa - 6.Chyliński (61' 13.Koniecko), 9.Bogdaniuk (70' 16.Chmielewski) , 17.Arciszewski (70' 4.Mikucki), 3.Domurat (61' 10.Popławski), 8.Bińczak (75' 11.Hołtyn) –  11.Dzierzgowski

REZERWA: 1.Sobolewski –  4.Mikucki, 13.Koniecko, 11.Hołtyn, 15.Kwieciński, 16.Chmielewski, 10.Popławski

TRENER: Leszek Zawadzki

WIGRY II: 12.Słowikowski - 17.Milewski (Kpt) (75' 6.Szczerbowski), 20.Kozłowski (57' 5.Naglik), 8.Łada, 11.Zackiewicz, 13.Rytelewski, 19.Romatowski (83' 4.Bogdanowicz), 10.Górny, 15.Kubrak, 9.Racis (86' 16.Rutkowski), 3.Śliwiński

REZERWA: 1.Grudniewski - 6.Szczerbowski, 14.Świerzbin, 4.Bogdanowicz, 16.Rutkowski, 5.Naglik

TRENER: Mariusz Cieślukowski

Sędzia:  Maciej Nowacki (Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Domurat, Chyliński, Tuzinowski (WARMIA)