III Grajewski Orszak Trzech Króli

Już po raz trzeci mieszkańcy Grajewa przeszli w Orszaku Trzech Króli. Podobnie jak w latach ubiegłych orszak rozpoczął się przed Urzędem Miasta, a jego trasa przebiegała ulicami: Mickiewicza, Ełcką, Wojska Polskiego, aż na placu przy Klubie Hades.

Ilustracja do artykułu orszak.jpg

Po odegraniu pierwszej sceny wyjścia Maryi i Józefa, którą przygotowali uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego, wszyscy pod hasłem: „Cuda, cuda ogłaszają” ruszyli do Stajenki. Następnie orszak zatrzymał się na scenie drugiej przy Szkole Podstawowej nr 2, w której uczniowie tej szkoły przedstawili Dwór Heroda. Trzecim przystankiem na trasie była „Walka dobra ze złem”. Społeczność Zespołu Szkół Specjalnych ukazała toczącą się walkę, którą zwyciężyło dobro. Kolejną sceną była „Brama Anielska”. W tej scenie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 pokazali wszystkim zebranych jak wygląda radość w niebie. Końcową scenę przygotowali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4. Ukazana scena dotyczyła narodzenia Jezusa i odwiedzenie Go przez Trzech Króli. Oprócz tego po przyjściu na plac Klubu Hades uczestnicy mogli zjeść ciepły posiłek przygotowany przez Szkoły Podstawowe. Ponadto każdy otrzymał orszakowe ciasteczka upieczone przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Grajewie. Prze całą wędrówkę wspólnie śpiewaliśmy kolędy, które intonowali Maya Zyskowska i Józef Pluszczewicz.

Na zakończenie III Grajewskiego Orszaku Trzech Króli w imieniu organizatorów wystąpili ks. Tomasz Chludziński proboszcz parafii pw. Św. Jana Pawła II Papieża w Grajewie, Dariusz Latarowski Burmistrz Miasta Grajewo oraz Waldemar Remfeld Starosta Powiatu Grajewskiego. Szczególne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie skierowali do: Pauliny Wiśniewskiej, koordynatora III Grajewskiego Orszaku Trzech Króli Dyrektorów, nauczycieli, uczniów i pracowników Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 4, Liceum Ogólnokształcącego nr 1, Zespołu Szkół Specjalnych, Zespołu Szkół nr 2. Strzelców z ZS "Strzelec" OSW Jednostki Strzeleckiej 1011 Grajewo Harcerzy z 2 Grajewskiej Drużyny Harcerskiej „Zielona Skra” oraz Próbnej Gromady Zuchowej „ Wesołe Iskierki”. Rycerzy Św. Jana Pawła II Dyrektora oraz Pracowników Grajewskiego Centrum Kultury Pracowników Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego Mayi Zyskowskiej i Józefa Pluszczewicza za śpiew w drodze Państwa Agnieszki i Andrzeja Mikulskich za piękną bryczkę z końmi Pana Pawła Czerwińskiego, prezesa Intermarche Ruchu Lednickiego Policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Grajewie

Aktualności

Powrót na początek strony