Apel Burmistrza Miasta Grajewo

Ilustracja do artykułu Herb_Grajewa.jpg

Drodzy Mieszkańcy, Przedsiębiorcy!


Grajewscy lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i inne służby potrzebują Naszej pomocy. To oni codziennie toczą nierówną walkę z COVID-19 i dokładają wszelkich starań, aby wypełnić misję ratowania naszego zdrowia i życia.
Dlatego zwracam się z prośbą o przekazanie środków finansowych na zakup maseczek, rękawiczek jednorazowych, kombinezonów i innych środków ochrony osobistej.


Wpłat można dokonać na poniższe numery kont:
Numer konta Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie:
14 1020 1332 0000 1102 0037 4702


Numer konta bankowego Urzędu Miasta Grajewo:
24 1020 1332 0000 1502 1214 2172
z dopiskiem „darowizna na zakup środków ochrony”, proszę także podać dane kontaktowe darczyńcy.


Miasto zaangażowało się w podjęcie działań profilaktycznych związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, dlatego też zakupiono i przekazano środki ochrony indywidualnej pracownikom Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Łomży Filia w Grajewie oraz Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie.


Kolejnym krokiem we wsparciu grajewskich służb, będzie decyzja o przekazaniu podczas kwietniowej Sesji Rada Miasta 75 000 zł Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Łomży Filia w Grajewie na zakup defibrylatora do wyposażenia ambulansu sanitarnego, który będzie wykorzystywany w pracy zespołu ratownictwa medycznego z Grajewa oraz o przekazaniu 50 000 zł Szpitalowi Ogólnemu im. dr Witolda Ginela
w Grajewie na dofinansowanie remontu Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego.


Środki finansowe w wysokości 30 000 zł zostaną także przekazane Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie na zakup pojazdu typu furgon służbie prewencyjnej, która dba o przestrzeganie zaleceń w walce z rozprzestrzenieniem się epidemii.


Sytuacja jest bardzo trudna i z uwagi na bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich mieszkańców pokażmy naszą solidarność.


Za okazane wsparcie w imieniu własnym i Dyrektora Szpitala serdecznie dziękuję.

Dariusz Latarowski
Burmistrz Miasta Grajewo

Aktualności

Powrót na początek strony