Krówka Matylda wśród Wikingów

Wśród Wikingów fot. 8.jpg

W sobotę 29 kwietnia 2023 r. odbył się Piknik rodzinny “Krówka Matylda wśród Wikingów”, którego organizatorem było Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie, Oddział Grajewskiego Centrum Kultury oraz Miasto Grajewo.  Wydarzenie miało na celu przybliżenie kultury i zwyczajów wikingów oraz mieszkańców  krajów skandynawskich.
Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje. Dzieci biorące udział w wydarzeniu miały możliwość uczestniczyć w tematycznych warsztatach takich jak: wypalanie run, malowanie tarcz, robienie drakkarów, bądź tworzenie biżuterii wikingów. Była to również niepowtarzalna okazja żeby dowiedzieć się wielu ciekawostek o wikingach, m.in.: poprzez wystawę “Co warto wiedzieć o wikingach i mitologii nordyckiej”, a także drużynie  Ulvborg Hird – wikingów, którzy gościli na placu. Wikingowie stoczyli pokazowe walki i opowiedzieli o podstawach zbroi wojownika i taktykach wojennych.
Jak zawsze powodzeniem cieszyły się zabawy i animacje poprowadzone przez Izę Randzio – Fabryka Zabawy oraz jej zespół. Dodatkową atrakcją było wspólne malowanie  ogromnego drakkar’a (charakterystycznej łodzi wikingów), który jest znakiem rozpoznawczym podbojów  i podróży wikingów. Podczas zabawy nie zabrakło również naszej maskotki Krówki Matyldy, która przybyła z tarczą i mieczem przywitać się z dziećmi.  Najmłodsi mogli korzystać również ze strefy gier i zabaw, a także z dmuchańców.
Dziękujemy Partnerom i Wolontariuszom za pomoc w organizacji wydarzenia, a przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas wśród wikingów.
Zapraszamy za rok!
CTM-MM

Aktualności

Powrót na początek strony