XVIII Prezentacje Edukacyjne „Uczelnie w powiecie”

Ilustracja do artykułu plakat uczelnie.jpg

Tegoroczne, osiemnaste już, Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w powiecie” odbędą się w ośmiu miastach powiatowych województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego w dwóch turach. Rozpoczynamy w Siemiatyczach 24 lutego, następnie uczelnie będą prezentowały swoją ofertę w Sokółce, Hajnówce i Bielsku Podlaskim. Po trzy dniowej przerwie zawitamy 2 marca do Wysokiego Mazowieckiego, a w następnych dniach do Zambrowa, Grajewa. Cykl prezentowania uczelnianych ofert zakończymy w Ełku 5 marca. W prezentacjach wezmą udział przedstawiciele 16 uczelni z Białegostoku, Białej Podlaskiej, Ełku, Lublina, Siedlec, Suwałk, Warszawy.

Uczniowie, którzy przybędą w środę 4 marca do Zespołu Szkół nr 1 w Grajewie będą mieli możliwość zobaczenia i porównania ofert jedenastu szkół wyższych.

Rozmowy z przedstawicielami uczelni, ulotki i informatory przybliżą przyszłym studentom specyfikę poszczególnych szkół wyższych, zasady rekrutacji i studiowania, opłaty i stypendia.

Będą mieli też możliwość dowiedzenia się co ich czeka po ukończeniu studiów, w jakich zawodach będą mogli pracować i jakie są szanse na zatrudnienie. Tego kandydaci na studentów na pewno nie dowiedzą się oglądając internetowe prezentacje uczelni. Dlatego warto przybyć na Prezentacje, aby w godzinach 10 – 13 zadać wszystkie nurtujące Was pytania i wyjaśnić wątpliwości.

W Grajewie Prezentacje odbędą się po raz czwarty a patronat nad nimi objęli: Starosta Grajewski Waldemar Remfeld i Burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski.

Zapraszamy,

Dwutygodnik Wieści Podlaskie

Aktualności

Powrót na początek strony